Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilizés nektek hogy megy?

Irén24 kérdése:

Bilizés nektek hogy megy?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom el kezdtem a bilizést vele bele pisil bele kakil de csak ugy hogy ha rá ültetem ,nem szól még hogy pisilni kell ,nektek hogyan megy a bilizés?
2013. jan. 23. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem se szol magátol ráül és ennyi
2013. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 23 hónaposan már csak a bilit használta a kisfiam. 1 1,5 hónap volt nálunk a szoktatás ő sem szólt pisilt ahol éppen volt ha nem volt látószögébe a bili. Én annyit tudok tanácsolni hogy türelem egyszer csak majd azt vesze észre hogy egyedül bilizik. Most 25 hós a kisfiam és már a délutáni alváshoz sem kell pelus csak éjszakára.
2013. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves szuperül :-)

levettem a pelus mondtam neki h innentől bili van bólintott és elment játszani

kb fél óra múlva jött h pisilni kell azóta megy mint a karikacsapás :-)

ez volt 1 hónapja

pisil kakil sőt már a wc-re is felkéredzkedik és oda is pisil


persze ha megyünk el oda még pelus van, meg alvásra is még

2013. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja még annyi h 20 hónapos kortól ha mondtam neki h szóljon ha pisil, mutogatta a pelusát h na most !
2013. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lányom 22 honaposan kezdett el leszokni a pelenkáról egyik napról a másikra. Elozo nap kapott vécészukítot és gondolom az tetszett meg annyira neki. Reggel felkelt és azt mondta,hogy o is a vécébe akar pisilni mint én. Nem tettuk vissza a pelenkát és azota nappalra szobatiszta. Rá egy honapra éjszakára is leszokott. Felkelt és mindég tiszta volt a pelus így nem adtam rá éjszakára. Most 2 éves és teljesen szobatiszta.

A kakival egy honapot kínlodtunk az elején míg nem tanulta meg, hogy a vécébe kakilni természetes dolog és nem kell félni elengedni a kakit.

2013. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam majdnem 3 volt, mikor szobatiszta lett. Szó szerint egyik napról a másikra. Előtte hallani se akart se biliről, se wc-ről, már teljesen be voltam pánikolva, mi lesz így az ovival, de mindenki mondta, hogy ne erőltessem, majd megérik rá. Megért és tényleg 1 hét alatt a teljes pelusosságról a teljes szobatisztaságra váltott. Szerencsénk volt, nyár volt, lehetett kisgatyiban menni a játszótérre.


A lányom 2 éves múlt (27 hós) és mivel látja a bátyót a wc-n ezért őt is érdekli a dolog: Szól, ráül, pisil. Az esetek felében. Máskor nem szól, nem ül rá, közli, hogy bepisilt (a szoba közepén). Sajna most vele nem tudok próbálkozni, nem tudunk játszótérre menni pelus nélkül, úgyhogy szerintem ez sokkal tovább fog tartani, sok balesettel. Tulajdonképpen szerintem jobb megvárni, hogy "megérjen rá", és nem próbálkozni, mert ez a felemás helyzet elég vacak.

2013. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!