Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilizés, de hogyan tovább?

Bilizés, de hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Kislányom 27 hónapos. 2 éves korától szól ha kakilni kell bilibe, wc-be. Nem is volt azóta kakinál baleset.Délutáni alvásnál sem pisil be. Pisilésnél eddig kétszer szólt nappal, kibírta amíg elértünk a wc-ig, tehát visszatudja tartani. Fürdés után viszont mindig szól, hogy pisilnie kell. Nappal nem szól csak ha már bepisilt. Az sem jó megoldás, ha rajtahagyom pár percig a pisis ruhát, mert lecibálja magáról. Ültessem rá óránként a bilire, vagy várjam ki amíg magától szól?
2013. jan. 26. 18:21
 1/2 anonim válasza:
Szép lassan kialakul az magától. Szerintem jó úton haladtok, én időnként ráültettem.
2013. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ültesd rá minél többet,annál jobban szokja majd,

ő nem fog szólni ezek szerint,mint írtad csak ha már megtörtént a baleset.te ültesd rá ha kell óránként,és majd szépen rájön a dolgokra.

esetleg jutalmazd meg ha pisilt szépen,én vettem matricákat és teleragasztottuk a motorját a lányomnak,ez tetszett neki,motiválta,ha pisilt vagy kakilt a wcbe,vagy bilibe mindig kapott egy matricát.(ennyi idősen lett szobatiszta ő is)

2013. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!