Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam nagyon rossz...

2 éves fiam nagyon rossz lett? Alvás probléma. Eddig birtam.

Figyelt kérdés

Eddig leraktam, 1 mesét elolvastam, aludt, éjszaks nem kelt fel. Most 4 napja angyalkámbol bűnrossz gyerek lett! Visit 1,5 órát alvás előtt. Hisztizik, földhöz vágja magát... Egész nap ezt csinálja, egyszerűen most mint anya csődöt mondtam, nem tudok vele mit kezdebi.

SEGÍTSETEK!


2013. jan. 31. 13:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam dajkálni, figyelmen kívül hagyni...semmi hatása, hisztizik otthagyom ugyanugy folytatja. Idegileg sem birom már, sírok, kiabálok.

Alja módon érzem magam e miatt, de kezelhetetlen...

2013. jan. 31. 13:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig a nagyja még csak ez után jön.

Nálunk is 22 hósan kezdődött, hogy egyre több mese, egyre hosszabb elalvás, egyre gyakoribb kijárkálás stb.

Egyrészt kezdődik a dackorszak, másrészt ilyenkor kezdenek félni megmagyarázhatatlan dolgoktól, félnek sötétben aludni stb.

Nálunk azóta a szekény mögött ég a sólámpa éjjel, enhye félhomály van, és a plüssjátékos kosarat is el kelltt pakolni, mert 'bántották az állatok'.

A mai napig (most 3 éves) mondogatja esténként a fiam, hogy jönnek a kakasok, és nem tud tőlük aludni.

Nálunk ezért időnként este van varázsvíz (emiatt lehet, hgy bepisil, de az kevésbé zavar, mint ha retteg), most a legújabb, hogy fluoreszkáló csillagot ragasztottam a falára, ami vigyázza az álmát.

Nekem is nehéz volt átérezni, hogy nem az én bosszantásomra csinálja, hanem érik az idegrendszere és emiatt változik.

2013. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Brigi8383 válasza:
Nem mondtál csődöt. Szerintem nagyon sokan küzdünk ilyen gonddal. Csak nyilván nem dicsekszünk vele... Nálunk is van hiszti javasolták nevessem ki... Megtettem... Annál jobban csinálta.. Nem vettem veszek róla tudomást és ha nem is rögtön de ráhagya végül.. Minden gyerek más kinél ez kinél az válik be..
2013. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem 2,5 éves a lányom..én sem mindig tudom kezelni, mikor ez az egész dackor dolog elkezdődött, nekem is 2 volt...

Beletelt vagy 2-3 hétbe, mire leesett, hogy ez A DAC. Én azt hittem mindig, hogy vmi baja van, vagy fáj vmije...


Utána megint 1 hét volt mire utánaolvastam, majd talán mostanára tudom magamat kezelni, hogy relative nyugodt legyek.

Mert ez a dolog nyitja, hogy ne legyen rád hatással...durván nehéz ezt kifejleszteni magunkban, és nem is mondom, hogy nekem mindig sikerül.

Konkrét okosságot nem tudok mondani, de a következettség iszonyú fontos. Ha vmit 1x nem engedsz meg, akkor azt máskor se.

Én próbálom minimálisra szorítani a "nem szabad" dolgok számát, és pl. öltözésnél, kajánál mindig engedek neki 2 dologból választani.

Alvásnál is 2 választása van:

1. vagy hintázhat, és beállítom a konyhai mérőórát 10 percre, utána ha kiüvölti a lelkét, akkor is megy az ágyba.

2. vagy befeküdhet az ágyába, és nem KELL aludni, de csendben, az ágyban kell maradnia.

Ez az alvásos dolog így bejött, kb. 3-4 nap volt, mire megértette, hogy vagy ez, vagy az, különben kisírhatja a lelkét.

Szívtelenül hangzik, de pár hét alatt oda jutottunk, hogy még 23h-kor is fent volt, és nem tudtam letenni, muszáj volt vmit csinálni, mert reggel fél7kor meg kelnie kellett..volna...:-//


Tarts ki, ez az első sokk, ha lenyugzol, és tudod magad kontrollálni, akkor kicsit könnyebb lesz, és nem vagy csőd, ezt mindenki átéli sztem...

2013. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy jártunk. Lecseréltük a rácsos ágyát leesésgátlós kiságyra (mert ugyebár már nagyfiú), 2 hét múlva 2 éves. Ráadásul csak egy szobánk van, így hol a déli, hol az esti elalvás katasztrófa. Van amikor magától elvonul és "elaltatja" magát, vagy van hogy (este) közöttünk simán elalszik és átvisszük a helyére. De van amikor 1 órát keresztül kijárkál az ágyából és nem hajlandó aludni. Ilyenkor annyiszor visszaküldöm ahányszor kijön, persze van ordítás, de nincs más ötletem. Déli alvás muszáj mert különben délután ájul el, este meg nem maradhat fent 10-11-ig.
2013. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megvan a problémánk oka!

Estére feldagadt a pofija, ugyláttam a 2 hátsó foga helyén is dagadt. Holnap doki, remélem hamar túlleszünk rajt.

Nem is gondoltam erre, mert netről informálodva ez a 2 fogacska 36 hós korra várható.

Köszönöm a válaszokat, igy hogy tudom az okokat jobbsn kezelem.

2013. jan. 31. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

jaj, szegénykém...:-(((

Mi meg írjuk itt a sok dilinyóságot...közben meg a foga jön...remélem hamar túllesztek rajta...


4 voltam

2013. febr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én sem gondoltam volna rá...

Írt a doki cataflan cseppet sokkal jobb a hangulatais;)

Bár most méginkább szarul érzem magam hogy szegénykém szenved én meg hisztival tudatosítottam:(

De túl vagyunk rajta ez a lényeg

2013. febr. 1. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!