Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Ilyen gyerekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a fiam és nagyon szemtelen néhány emberrel. Általános iskolában már kirúgták. Átkerült egy olyan iskolába, ahol az összes osztályfőnök férfi már alsó tagozatban is és fel vannak erre készülve. Reméltem, hogy gimnáziumban ennek vége lesz. Fel is vették egy jó helyre, mert nagyon jó felvételit írt, de a probléma ugyanaz. Most tizedikes és már igazgatói rovóban részesült pedig még csak december lesz...Félek, hogy megint ugyanaz lesz, mint általánosban. A tanulással nincs baj...illetve azt nem mondanám, hogy agyontanulja magát a gyerek, de nagyon értelmes és jó jegyeket kap. Az osztályfőnöke mondta is, hogy az eredményei miatt nem szívesen válna meg tőle, de egyszerűen botrányos a magatartása. Van egy bátyja, vele soha semmilyen gond nem volt, pedig ugyanezek szerint az elvek szerint neveltem őket. Próbáltam már szép szóval, csúnyán, már pofont is kapott, a sportot is próbáltam, oda jár is folyamatosan, imádja, eredményes, de nem változtat a viselkedésén...nem tudom mi segítene. Van valaki hasonló helyzetben? Egyszerűen megőrülök már a hülyeségeitől és, hogy ezzel cseszi el a jövőjét, pedig egyetemre menne...ha így egyáltalán eljut az érettségiig...
2011. nov. 30. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Most igazából a szemtelenséggel van a probléma??

Próbáld meg elvinni egy pályatanácsadóhoz, hogy lássa, mi lehetne belőle, ha "megtanulna" viselkedni. Talán rádöbben, hogy vannak olyan helyzetek, amikor érdemes nem visszaszólni....

2011. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadót kéne felkeresni, iskola doki.
2011. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szemtelenség,verekedés, hülyeség hülyeség hátán. Például tavaly osztálykiránduláson bemászott egy házba csak úgy poénból, amiből rendőrségi ügy is lett. Hétfőn pedig azzal jött haza, hogy menjek be a töri tanárhoz, mert azt mondta neki, hogy kapja be a f*szomat tanárnő!
2011. nov. 30. 22:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha legalább értelmesnek tartják, akkor annyira nagy baj nincs, de hosszú távon valóban komoly probléma lehet ebből.


Esetleg kérdezz rá nyíltan, hogy miért viselkedik így.

Ez eléggé "egyszerű megoldásnak" tűnik, de szerintem ki lehet próbálni :)

De az se rossz, amit az első kettő írt.

2011. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kisgyereknek milyen volt? Lehet, hogy csak kamaszodik, tombolnak a hormonjai, és ki fogja nőni. Az unokaöcsémnek is volt egy ilyen korszaka, aztán most megint szelíd, mint a kisangyal.
2011. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kisgyerekként is nagyon rossz volt, már oviban. Nem ilyen szinten, de égetni való volt. És már alsóban nagyon sok ilyen jellegű probléma volt vele.
2011. nov. 30. 22:31
 7/14 anonim válasza:
54%
Ez a gyerek az osztálytársai csodálatát akarja kivívni.Ő az aki a közösségének,és nem a tanárainak akar megfelelni.Ehhez a kivívott státuszhoz naponta el kell kápráztatnia őket.Szállítja is az eseményeket rendesen.A lányok szemében ő már Valaki.Ez értékes státusz.Alapjaiban nem is fog megváltozni.El kell őt fogadni ilyennek,egyénisége megtartásával kompromisszumos egyezkedést javaslok.Egy barátnő,ha felbukkanna a láthatáron sokat segíthetne.
2011. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Valakiknek meg kell tölteniük a börtönöket, de az is lehet hogy a fiad megembereli magát és észhez tér.
2011. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%

Szia!


A férjem dettó ilyen gyerek volt, nem egyszer a rendőrségen kötött ki, belopózott éjszaka a strandra és fürdött, amikor az zárva volt, a bolt üvegajtaján átugrott stb.Kicsapták az összes helyi iskolából, anyósom Budapestre kellett vigye, máshová nem vették fel.

Pedig eszes gyerek volt, jó sportoló, országos versenyeket is nyert, de ő mindig bandavezér akart lenni.

Kb. 30 éves korára nőtt be a feje lágya:D

Most 40 éves, két gyerekünk van, nagyon jó családapa és férj, bankigazgató.

A nagyobbik fiam most óvodás és napi szinten csinál vmi hajmeresztő dolgot,tiszta apja, az óvónők rémálma.Ez van,ha panaszkodnak rá, viccesen megjegyzem, hogy legalább egészséges:)

Szóval ne féltsd a fiadat, csak kakaskodik, de fel fog nőni ő is, csak valószínű később mint a korosztálya.

2011. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Most nagyon nehéz, de majd jön egy lány és meglátod a fiad meg fog változni.Az én bátyám is ilyen volt, szerelmes lett onnantól jó fiú.
2011. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!