Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvás-napirend átállítás -...

Alvás-napirend átállítás - mit javasoltok?

Figyelt kérdés

1,5 éves a gyermekem.

Jelenleg még 2 nappali alvása van, amiből egyet csinálnék.

8-kor kel, 11-13 (másfél óra) és 17-19 (másfél óra) között alszik, majd 22.30 körül alszik.

Mindhármunknak jó ez így egyelőre (így ugyanis este tud Apával is lenni), de lassan azért átállnánk az egy alvásra (igaz, akkor Apa csak hétvégén látja...).

Szerintetek hogyan csúsztassam, alakítsam a napirendjét, hogy az alvásmennyisége nagyjából megmaradjon (szüksége van rá még) és ne legyen neki nagyon hirtelen a változás?

Köszönöm a válaszaitokat!



2013. jan. 31. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nem változtatnék különösebben, egyszerűen elhagynám a 2. alvást és előbb letenném aludni, mikor igényli.

esetleg a déli alvást csúsztasd kicsit ki, csak annyival, hogy az ebéd az alvás elé kerüljön.

nálunk is az van, hogy apa nem igen találkozik a gyerekkel este, viszont én annak a híve vagyok, hogy egy gyerek nem bulizzon éjszaka, f8kor legyen ágyba, legkésőbb 8kor :)

így korán kel, egyből apát kelti :D reggel egy órát-másfelet játszanak, nekünk jó ez így :)

2013. jan. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek is jó, főleg a gyereknek, akkor szerintem ne változtass rajta. Ő majd alakítja magának, amikor jól esik. Ha még nem megy bölcsibe, ahol megvan az alvásrend, akkor még hagyd meg neki, amíg így esik neki jól.
2013. jan. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a déli alvást csúsztatnám fél órára ki a másodika elhagynám és előbb fektetném le a gyereket. Én is azt az elvet vallom egy pici gyereknek este 8kor ágyban a helye. Később jól jön az ovi bölcsi miatt.
2013. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszaitokat.

Igen, valami hasonlón gondolkoztam én is.

Ma meg is próbáltam, de délben csak 1 órát aludt és most már totál hiszti. Ez így neki nyilván nem elég, el kell még altatnom most.

2013. febr. 1. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!