Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18hónapos kislányom agresszív...

18hónapos kislányom agresszív a többi babával, kisgyerekkel. Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
szóval szereti a babákat, gyerekeket, de mindenkinek megrángatja a ruháját, vagy bele csíp, esetleg harap, ráver. már-már ott tarunk h nem merek gyerekes társaságba menni mert félek az anyukák megvető pillantásaitól.próbáltam szép szóval, hogy elmagyaráztam neki nem szabad meg ilyenek volt h rávágtam a kezére...nem tudom mi lenne a megoldás...az egyik ismerősünk kislányának úgy beleharapott az arcába h 2 hátig fekete volt.Barátnőm kisfia is fél tőle nagyon..ha közelít felé akkor van h elsírja magát:( amúgy egy aranyos okos lányka, de tényleg nem tudom mit csináljak...a másik kényes téma az autósülésbe való lét..ha megyünk valahová egyszerűen végig üvölti az egész utat annyira utálja h be van kötve...újabban rájött arra h kiveszi a kezeit az öv alól, így most még jobban meg kell húznom az övet, hiszen egy esetleges balesetnél nem lenne ami védje.akinek ilyen gyerkőce volt/van mit tett? mi a helyes nevelés? nem kérek kioktató "bio anyuk" válaszából.
2009. szept. 3. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ő most a felfedező korszakát éli, és minél jobban korlátozva érzi magát, annál feszültebb lesz és verekszik. Próbáld meg a tiltásokat lecsökkenteni és, ha muszáj, akkor ajánlj fel másik alternatívát.

Az autóban éneklelj neki. Nekem is ennyi idős a kislányom..

2009. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
A legfontosabbat elfelejtettem, ne verd. Ezzel csak az ellenkezőjét éred el. Hogyan várod tőle, hogy ne verekedjen, ha Te ilyen példát mutatsz? Én soha nem ütöttem rá a kislányomra, Ő sosem verekszik. Amúgy engem is bosszant, ha Ő szépen eljátszik és egy másik gyerek csak úgy ráver..
2009. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az agresszivítássban nem tudok segíteni mert ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Engem is boszant ha más gyerek bántja a kicsimet. De az autós üléses dolgot én úgy szoktam kezelni, hogy mindig viszek enni innivalót és útközbe adok neki. Legalább addig elfoglalja magát. Ha már végkép nem bírni vele, rakunk be zenét neki és sokszor elcsendesül a zene hallatán.
2009. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bosszús anyukáknak üzenem hogy örüljetek hogy a ti gyereketek nem verekszik, nem kell lenézni a másikat anyát azért mert az ő gyereke más természetű.

Az én fiam volt még ilyen. Először csak 2 cirógatás után lecsapott egy pofont.Majd elmaradtak a cirógatások és jöttek sorba a pofonok. Teljesen készen voltam. Soha nem vertük meg és soha nem látott minket sem veszekedni és nem érte semmi trauma. Mégis ilyen lett. Aztán rájött hogy tőle félnek és ezt ki is használta. Ezerszer el ismételtem hogy nem szabad, fáj neki ... stb.De mintha meg sem hallotta volna. Hát eltelt egy jó fél év mire kezdett leszokni róla. Aztán összekerült egy ugyanolyan kisgyerekkel mint ő. Na akkor tört meg a jég hisz az a gyerek nem hagyta magát. Nem szóltunk közbe (vér nem folyt azért) végül mind a ketten sírva fakadtak. Ez még megismétlődött egy párszor és mind a ketten leszoktak a verekedésről. Nem mondom hogy néha nem csap még oda valakinek, de ez már nem rendszeres.

Azt ajánlom hogy mindig mond el neki mielőtt gyerekek közé mentek, hogy nem szabad bántani őket mert akkor sírnak ...stb.A gyerekek között mindig légy résen ha látod hogy mozdul akkor szólj hogy eszébe se jusson.Mond neki ha nem fogad szót akkor egyedül kell játszania. Ha kell tedd külön helyre hogy megértse. Nem fog egyik napról a másikra megváltozni de lassan fejlődni fog. Azt meg felejtsd el hogy nem viszed gyerekek közé mert ilyen, hidd el többet ártasz vele., hisz akkor nem tudja megtanulni hogy játsszon a másik gyerekkel és nem fog leszokni a verekedésről. Kitartás!

2009. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért nézném le és azt sem, mitől vagyok bosszús..

Ő tanácsot kért, én adtam. Lehet, hogy Te nem vered a gyermeked, de a klérdező írta, h néha rácsap a kezére..

2009. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!