Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek macskakakit vett a...

A gyerek macskakakit vett a szájába! Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
azonnal lemostuk,kimostuk,itattuk.holnap reggel már viszem is az orvoshoz,rendeltem időpontot.végig olvastam a neten a toxoplazmózisról mindent.elég ha csak holnap jutunk le dokihoz?itt nálunk(külföld) ami van ügyelet nem igazán jó.fognak neki adni gyógyszert?tapasztalatok? 1éves a gyerek.
2013. febr. 2. 17:36
1 2
 1/16 anonim válasza:
24%
jó, tudom, hogy talán nem idetartozik, és nem feltétlenül válasz a kérdésedre, de egy ismerősöm kiskorában RENDSZERESEN tyúkszart evett, és az orvos azt mondta, hogy amíg igényli a szervezete, had egye, majd leszokik róla..
2013. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Azonnal kellett volna vinni, hoy mossák ki a gyomrát ha sokat evett.

Most majd antibiotikumot kap, mert a kakától elég durva bélfertőzést lehet kapni!

2013. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
én biztos nem tudnék nyugodtan holnapig várni....ha tudod vidd be egy kórházba,inkább nézzék meg!!
2013. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Az én kisfiam is vett a szájába macskakit, akkor 7 hónapos volt, semmi baja nem lett tőle. Figyelni kell, nem megy-e a hasa, adhatsz neki Normaflore-t. Szerintem nem fogják kimosni a gyomrát, fölösleges agyon aggódnod magad.
2013. febr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

tényleg azt mondják hogy nem gyerek a gyerek míg meg nem eszik kicsi korában legalább 1 kg homokot, 1kg macska,tyúkszart ,bogarat stb... szerintem nem lesz baja

az én lányom egyszer előszeretettel ropogtatta a hangyákat.. khm......

2013. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 haramia ***** válasza:
Szia! mi még nyáron jártunk hasonlóképp. Pont egy éves volt a kisfiam, amikor séta közben lekakilta egy galamb a lábát, én pedig nem vettem észre. Ő megörülve az új felfedezésnek, jól beletenyerelt és mikor beértünk a lakásba és vettem volna ki a babakocsiból vettem észre, hogy az egész keze, majd utána h a szája fekete-fehér darabos, foltos és esett le, hogy mi az. Hát én is nagyon megijedtem, főleg h a madarak is elég sok betegséget terjesztenek, gyorsan alaposan ki-le mostam, aztán hívtam rögtönk gyerekorvost. Aki szerencsére megnyugtatott, hogy sokkal erősebb azért az Ő immunrendszerük. Vetetett velem Tantum Verde sprayt, amit már ilyen kis korban is lehet használni, azzal kellett fújni a szájába pár alkalommal, illetve várni 2-3 napot, ha esetleg hasmenése lenne...de szerencsére nem lett kutya baja se. Remélem Veletek is így lesz!
2013. febr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi tavaly nyáron nem voltunk szerencsések. 2,5 éves volt,szintén macskakakit kóstolt...5 nap kórház.A hasmenéstől kiszáradt,azonkivül fertőzés volt a belein és a vérében is.
2013. febr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Voltunk az orvosnál,aki azt mondta,hogy nem kell túl aggódni,figyelni kell a székletét a gyereknek,hogy van e benne parazita vagy valami rendellenesség.kérdeztem tőle,hogy nem e lehetne ezt megelőzni antibiotikummal és vizsgálatokat végezni,mint vérvétel..a válasz,hogy nem biztos ,hogy lesz baja a gyereknek,felesleges antibiotikummal lebombázni.ha került is parazita vagy annak tojása a szervezetébe az idő amíg kikelnek és észrevehetőek,azt még a vérvizsgálat sem mutatja ki most.ugyhogy most várunk,nagyon remélem ,hogy nem lesz olyan problémánk ebből,mint az utolsó válaszolónak.a vicc az egészben,hogy kb.egy órával az eset előtt takarítottuk fel a kertet-fa burkolat,lezárt rész-a kerítés mellett nyúlt át a gyerek és a virágosládában volt a kaki(csak föld volt benne)fogalmam sincs már mit csináljak ezzel a nyomorult szomszéddal és a 40macskájával,meg akiket még ideszoktatott kóbor dögöket.megint megyek a városházára és kiverem a balhét,már megy a cirkusz egy éve az összes szomszédnak kivan a t*ke és nem történik semmi évek óta.ma megyek és veszek fagyállót,már nem tudok mit csinálni,mindent kipróbáltam,próbáltam a törvényes utat ,de semmi nem történik.volt már kint rendőr,sintér,a városházán a nagyfőnöknél is voltam...már nincs jobb ötletem.
2013. febr. 3. 10:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Afagyallo mire kell?Megmergezed oket????
2013. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
mint a huzat!! már tettem ki kajába kevert patkánymérget is,de nem tűnt hatásosnak...
2013. febr. 5. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!