Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van arra vmi törvény, hogy az...

Van arra vmi törvény, hogy az a gyerek nem aludhat ott az oviban akinek kistesója születik? Vagy az óvodák ezt önkényeen csinálják? Lehet vmi tenni ellen?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületnek az ikreim és a nagylányomat szeptembertől csak fél napra akarják felvenni úgy h idén egész napos.

Nem fogok tudni érte menni 1 órára két pici mellől és senki más sem.


2013. jan. 30. 13:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Ilyet nem csinálhat egyik óvoda sem!Érdeklődtél már a Polgármesteri Hivatalban?Szerintem ott tudnak segíteni!
2013. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
12%

Elméletileg nem is járhat olyan gyermek bölcsibe/oviba, akinek valamelyik szülője otthon van és nem dolgozik.

Szerintem tedd össze a két kezed, hogy egyáltalán fél napra beveszik.


Sajnos ez van .. nálunk a bölcsőde egész napra bevette a lányomat, hiába vagyok jelenleg terhes és itthon (nem dolgozhatok).

Tudják oda bent is, annyit kértek, hogy ne ő legyen az utolsó, akit elhoznak a bölcsiből.

Én már 3/4 4-kor megyek érte, ahogy felébred, hozom haza.

2013. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Nincs rá törvény. Az enyim ottalszik. Fel se merült, hogy ne aludna ott, nekem nem szólt senki. Aztán egyszer kivételesen alvás előtt mentem érte, és akkor láttam, hogy rajtam kívül az összes kistesós akkor vitte haza a nagyobbat. Utána megkérdeztem az óvónőt, hogy mi legyen. Szerinte, ahogy akarjuk. A fiam ott akart maradni délutánra is, így maradt. Bár alvás után fél órával már ott vagyok érte.


Szóval egész biztos nincs ilyen szabály, ha nem tudod megoldani az értemenetelt, ne hagyd magad!

2013. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
23%

Ha nem dolgozik valamelyik szüli, nem kötelesek a gyermeket a ovodàban fogadni, mert foglalja azok elől a helyet, ahol dologba mindd a két szülő!

Örülj hogy délig lehet, ha akadékoskodsz, egyáltalán nem mehet majd..

2013. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 2-es: a bölcsi és az ovi nem ugyanaz! A bölcsiben igazad van (ott valóban csak akkor veszik fel, ha van hely, vagy ha "csókos" vagy), az ovinál nincs ilyen megkötés.
2013. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Felénk nem szokás kitenni az oviból a gyereket,ha kistesója van!
2013. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%

A törvényben az van, hogy nem küldhetik haza alvás előtt!


Az más, hogy én hazahozom a nagyobbikat. Kb. 20 gyerek mellett aludni sem tudna nyugodtan egy ici-pici csoportszobában. Egy tesóval könnyebb, bár volt olyan időszak, mikor pont 11-13-ig aludt. Ilyenkor korábban indultam, a babakocsiban aludt, mire hazaértünk a naggyal, vége volt az alvásidejének is.

2013. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!Mint írtam már jár oviba mert idén egész napos így nincs miért összetennem a kezem h beveszik.

Bölcsibe is járt mert dolgoztam.


Azt nem akarom elhinni h ha ebben az oktatási évben egész napos akkor szept.-től fél napos lehet csak.

2013. jan. 30. 14:03
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

A 4-esnek is ugyanazt mondom: az ovihoz nem kell dolgozni. Nálunk nem is kérnek munkáltatóit. Bezzeg a bölcsiben kértek (de akkor még dolgoztam).


Nemsokára meg kötelező is lesz az ovi 3 éves kortól. Azoknak is, akiknek egyik szülője se dolgozik.

2013. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
18%
Csak,hogy javítsam a sok okos embert .Ovoda az kötelező ha otthon vagyok ha nem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Aki nem járatja ovodába a gyermekét sőt nem bisztositja az étkezést ott azonnal szolnak a gyámhivatalnak
2013. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!