Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha idén tavasszal beíratom a...

Ha idén tavasszal beíratom a gyereket az óvodába, akkor köteles is vagyok vinni a következő nevelési évben?

Figyelt kérdés

2014. Januárban tölti a 3. életévét. Vagy 2014. januárban, vagy 2014 szeptemberben fog menni oviba, egyelőre még nem tudom, sok körülmény változhat.

Ha most beíratom majd, akkor vinnem is kell januártól? Vagy jövő tavasszal beíratom újra, és viszem szeptembertől akár? Hogyan működik ez?


2013. febr. 3. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy azokat a gyerekeket lehet tavasszal beiratni, akik augusztus 31-ig betöltik a hármat. Amúgy egy előfevételi van, vagy micsoda, azoknak akik addig nem töltik be a hármat, de az nem jelenti azt, hogy fel is veszik a gyereket. De lehet, hogy máshol nem így van.

Amúgy 2014-től kötelező lesz az óvoda 3 éves kortól, így valószínű, hogy januártól kell vinned, de lehet, hogy elég csak jövő tavasszal beiratnod.

2013. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Ez év augusztus 31-ig valóban nem tölti be a 3. évet. De akkor mit csinálok jövő év januártól szeptemberig? Mert a Gyesem lejár januárban...ha nem mehet oviba, akkor hogy megyek vissza dolgozni? Vagy ilyenkor szokták bölcsibe adni a gyerekeket?

2013. febr. 3. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod vinni, akkor nem viszed, beszólsz, hogy mégse, és kihúznak a felvettek listájáról. Ha nem szólsz nekik, megpróbálnak majd elérni, ha nem sikerül, kihúznak a névsorból. Ennyi. Neki egyelőre még nem kötelező, így nincs semmi következménye, ha nem viszed.
2013. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sajnos arra nem gondolnak, hogy ha mész dolgozni, akkor a gyerekre ki fog vigyázni. Ezt senkit se érdekel az oviban. Igen, a bölcsöde lehet megoldás, ha oda bekerül. A magán bölcsik és ovik meg nagyon drágák. Az én kislányom most májusban lesz 2 éves. Én is megyek vissza dolgozni, mert sajnos a gyes nagyon kevés, hogy otthon maradjak, még nem tudom mi lesz, mert a bölcsiben is várólistán van a kislányom.
2013. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!