Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Szülők Ti mit vártok...

Kedves Szülők Ti mit vártok el egy óvodától?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. febr. 5. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Foglalkozzanak a gyerekkel, fejlesszék, tanítsák, járjanak sportolni. Ne legyen sok gyerek.
2013. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindkét óvónéni nagyon lelkis, úgy foglalkoznak a gyerekkel, ahogy azt a konkrét gyerek elvárja. Természetesen igazságosan, csupán a gyerek lelkülete miatt nem tesznek kivételt. De például az én lányom elég érzékeny, így ennek megfelelően bánnak vele, szólnak rá, foglalkoznak vele.

Nekem ez fontos.

Figyelnek rájuk evés közben, alvás közben, öltözködés közben. Minden nap mennek az udvarra.

Nem azt érzem, hogy gyerekmegőrzőben van a gyerekem, hanem mintha két tyúkanyó típusú nagymamánál lenne.

2013. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat, én is óvónőnek tanulok ezért kérdezem. Ha esetleg olvassátok és van egy kis időtök léccives írjatok már nekem valami vizuális barkácsolás tevékenységet ami nagyon tetszett a gyerekeiteknek. Köszönöm.
2013. febr. 5. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:

figyeljenek a gyerekekre, csináljanak valami kreativat (rajzolás, hajtogatáss, ragasztás stb.), tanuljanak valamit - ének, versike, menjenek ki a gyerekekkel a friss levegőre naponta (persze ha az időjárás engedi).

szóval hogy a gyerek ne csak úgy legyen valahol, hanem fejldjön és értelmesen töltse az idejét - persze játékosan.


egyenek egészséges ételeket, tanitsák a gyereket az egészséges életmódra legalább alap sziten - tehát ilyen alap dolgok, hogy figyeljenek, hogy meglegyen a kézmosás, kapjanak gyümölcsöt, zöldséget.


legjobb, ha nincs nagyon sok gyerek és akkor mindegyikkel lehet kicsit személyreszabottan foglalkozni. Mert ugye van amelyik gyerek ügyesebb valamiben a másik meg több figyelmet igényel ugyanahhoz a feladathoz (pl. ragasztás, ollóval bánás stb.), másik gyerek meg másban ügyesebb.


ja és még fontos, hogy az ovónők legyenek kedvesek, megértőek, de azért tartsanak fegyelmet is, ne legyen minden megengedve, de hallgassák is meg a problémát, ha van.

2013. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kedves ,gyerekszerető,óvonöket,szeretem,foglalkozanak,velük,tanitsanak,nekik éneket,mondokákat,olvasanak mesét,nekik,egéséges életmod,sokat legyenek a levegön,mind azt amit itt már leírtak.
2013. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!