Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit vár ön az óvodától? Erre...

Mit vár ön az óvodától? Erre mit válaszolnátok? (ovis kérdőíven)

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valami sablonszöveget:

Azt, hogy gyermekemet közösségi életre nevelik, hogy sikeresen felkészítik az iskolakezdésre...

2012. szept. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mégis ciki beírni, hogy "Dolgoznom kell vazze, de nincs nagymama, aki vigyázzon a pulyára!"
2012. szept. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt várom el egy óvodától,hogy úgy bánjanak a gyermekemmel,hogy lelkesen,és vidáman járjon be reggelente! :) Bízzon benne és kedvelje az ovónéniket.Valamint,tartalmasan aktívan és játékosan teljenek a foglalkozások és a foglalkozáson kívüli idő is,legyen következetesség,és igazságosság,biztonság! :D (én nem töltöttem ki ilyet egyébként,nem tudom van -e ennyi hely a kérdőíven,viszont az ovink megfelel ezeknek az elvárásaimnak)
2012. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovink viszont nem felel meg az előző elvárásainak.

Mi is most kezdtük az ovit, és nem nagyon figyelnek a gyerekre, minden problémát jelent, amit a szülő kér, mivel az is plusz teher, a kifogás mindig az,hogy sokan vannak...

Legyen tisztaság, és higiénia, amit azzal nem fognak tudni elérni, hogy ugyan abban a ruhában vannak kint is meg bent is.

Ne verekedjenek és ne veszekedjenek a gyerekek.

Itassák a gyereket!!!! A lányom mikor haza jön, megiszik 1,5 l folyadékot estére, éjjel 3szor pisiltetem.

Figyeljenek arra is, hogy ne legyen koszos, maszatos, kócos!.--persze egész napra gondolok, nem egy alvás --ébredés v ebédelés utáni fázisra.

Alvásra fordítsanak különös gondot, mert ha nem alszik el, estére vagy kibírhatatlan természetűek lesznek, vagy egyszerűen össze esnek fürdés és vacsi nélkül.

Azért ne felejtsék el, hogy legtöbbjük most múlt csak éppen 3 éves... sok mindenben nem önállóak, segítsék őket, figyeljenek rá, pl az udvaron ne csak kódorogjanak elveszetten (hisz senkit nem ismernek még, azt sem tudják mit játszanak).

És ami az egyik legfontosabb szeressék őket, szeretgetni sem tilos (és persze nem is kötelező), ne csak egy "munkadarab" legyen a gyerek, hisz az a gyerek, nagyrészt egész nap adott ovinévivel van, mindenkinek kell a törődés.

Bátorítsák, bíztassák, tanítsák stb.

Nyilván nem lehetnek szülője helyett szülője, de adott esetben a gyerek többet van egy nap az oviban, mint apuval és anyuval otthon... mivel sajnos manapság mindenkinek rengeteget kell dolgoznia....

2012. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt írtam be oda, hogy (fogadják el őt olyannak amilyen, segítsék... és legfőképp:) szeressék.

Az óvónéni ezt külön szóba hozta később, hogy milyen jó volt ilyet olvasnia a sok önállóságra neveléssel meg szocializálódással kapcsolatos válasz után, végre valaki őszintén és nyíltan kimondta a legfontosabbat.

Nekünk amúgy nagyon nagy szerencsénk van az óvónénikkel - mondjuk sokat keresgéltem mire rájuk leltem - a fentebbi válaszban olvasható problémák egyáltalán nem merültek fel nálunk, ennek egyenes ági következménye, hogy a lányom nagyon szeretett oviba járni és én is nyugodt voltam afelől, hogy törődnek ott vele. Bizonyára sok tényezőtől függ, hogy egy gyereket mennyire szeretnek meg a pedagógusok, de a lányomnál csak pozitív tapasztalataink voltak az oviban, a fiam jövő ősszel kezd majd ugyanitt, remélem vele is így alakul majd.

2012. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!