Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves kislányom nagyon...

1,5 éves kislányom nagyon eleven, örökmozgó. Nem tartanátok attól, hogy rosszat gondolnak a gyereketekről?

Figyelt kérdés
A kislányom nagyon eleven gyerkőc. Hajlamos ütni, harapni, karmolni, ellökni. Természetesen rászólunk és vannak következményei, ha nagyon elveti a súlykot. Mégis azt látom, hogy a többi gyerek sokkal nyugodtabb, nem veszi el mástól a játékot, stb. Sokszor tudja a lányom, hogy rosszat tesz, de ettől függetlenül megteszi. Kicsit szoktam aggódni, hogy ne gondolják, hogy neveletlen a gyerek. Bár mi mindent megteszünk, hogy egészséges korlátok között tartsuk. Mindenhová felmászik, kipakol, kinyit, becsuk. Lényegében 80%-ban tilosban jár. Kordában tudjuk tartani, csak félek, nehogy rosszat gondoljanak mások. Nagyon barátkozós, puszilkodós, ölelgetős, játékos, csak túl aktív, ami nekünk nem baj.
2013. febr. 5. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyem is ilyen:D O mar 2.5 eves, szinten kislany. Alig mertem vele jatszora menni, mert feltem, hogy bantja a tobbit. Most, hogy mar 2 eves kora ota bolcsibe jar, kicsit beletanult abba, hogy kell viselkedni mas gyerekekkel, de meg sokat kell tanulnia. Meg nalunk a vasarlas, vagy egyeb csaladi kimenok a nehezek. Meg kell meg tanulnia, hogy varjon, ott alljon meg, ne rohangaljon...stb...szoval lenyegeben turelmet kell tanulnia. Majd csak jobb lesz mar.

En allandoan azon aggodtam, mit gondolnak, de aztan lattam mas hisztis gyerekeket, akaratosakat, turelmetleneket, es meg verekedosebbeket, mint a mienk, s csak jot kuncogtam magamban:D Akinek van gyereke, az tudja, hogy van egy ilyen idoszak, amit majd egy rosszabb valt fel:P

2013. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Disi ***** válasza:
Az én kislányom 19 hós. Harapni szerencsére nem harap, de ő is elég eleven. Kívülről elég mókás szokott lenni mikor bemegyünk egy boltba. A házunk mellett van egy kicsi Spar, ott ismernek minket, így nem nagyon veszik zokon amit művel. Babakocsiba nem nagyon szoktam már beleültetni hagy sétáljon azalatt is fárad, de lehet lassan már csak úgy merem bevinni ha belekötöm. Ma délután pedig együtt mentünk apukával, de így sem volt egyszerű menet. Nagyon akaratos a gyermek :-) Szerintem egy ekkora gyerkőctől még nem lehet elvárni hogy illemtudóan viselkedjen, feszegeti a határokat amit fel kell állítani és idővel megtanulja. Nekem is nagyon rosszul esett szembesülnöm azzal hogy mi lett a tündéri kislányomból ( a múltkor egy bolt közepén dobta hanyatt magát, mert nem engedtem hogy kivigyen egy labdát fizetés nélkül), de én úgy vagyok vele inkább legyen akaratos. Azzal most megküzdök én, de az életben is könnyebben fog boldogulni. A védőnőm szerint ilyenkor már megmutatkozik a személyiségük, az enyém valószínűleg közösségben is vezéregyéniség, hangadó lesz. Jajj nekem :-)
2013. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!