Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet mesét olvasni...

Hogyan lehet mesét olvasni egy örökmozgó két évesnek?

Figyelt kérdés
Kislányom két éves múlt. Amikor pici volt, néhány hónapos, nem tudott se kúszni, se mászni, olvastam neki sokat. Most is szeretnék, de képtelenség. 3 mondat után ellapozza, rátenyerel, megy tovább, nem ér rá stb. :)Lefekvéskor pedig sötét van a szobájában, nem kell altatni, magától alszik el már régóta. Ha bemennék olvasni neki, csak felélénkülne a fénytől. Ti hogy oldjátok meg, vagy még pici ehhez? Szeretném, ha a fantáziája is fejlődne.
2012. okt. 31. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk az Annapanni és boribon könyvek jöttek be erre a célra. Azko annyira rövidek, és minden oldalon 2 mondat vana storibol képpel, és a stori is annyira egyszerü, hogy a 2 éves kislányomat megfogtam, ölembe ültettem majd mondtam neki hogy most anya lapoz, ha késsz vagyunk ö jön (nálunk sokszor van ilyen hogy elöször anya takarít majd ö, vagy elöször anya nyomkodja a számítogépet majd ö). È sikerült felolvasnom neki, ö addig a képeket nézegett,innentöl ha én fektetem le akkor felolvasom.

Mi a pancsi után felöltözünk, még iszik tejet, majd fogmosás és ezek után jön az olvasás, majd ágyba menetel és lámpa oltás.


Férjem német, és még németül nem találtunk csak 1 olyan könyvet amit feltud neki olvasni. Mindenképpen rövid legyen nagyon, és képes.

2012. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet!
2012. okt. 31. 07:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne olvassátok a mesét, hanem játsszátok el! Este, mikor lefeküdt, találd ki, melyik mesét fogod holnap elmesélni neki, többé-kevésbé tanuld meg, és készíts hozzá bábokat (nem nagy ördöngösség, papírbáb hurkapálcára, ujjbáb, fakanálbáb, vagy akár plüssökkel is eljátszhatod). Másnap aztán lesz nagy meglepetés, nem fog izegni-mozogni. Aztán később együtt is eljátszhatjátok. Nálunk kb. 1-2 hét alatt untak meg egy mesét. Az a lényeg, hogy sok párbeszéd legyen a mesében, esetleg valami ének vagy mondóka, amiket lehet viccesen hangsúlyozni, mert az nagyon megragadja a figyelmüket.
2012. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! :) Aranyos és ötletes!
2012. okt. 31. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszi :) legalább ennyi haszna van az óvónőképző szakközépnek, soha nem dolgoztam benne egy percet sem, de a gyermekeim nevelésénél nagyon jól jön... :)
2012. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:)
2012. okt. 31. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!