Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vagyok gonosz a gyerekem...

Miért vagyok gonosz a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Most 2,5 éves. Egy jó ideje már tart ez, hogy nem tudok ráhangolódni. Rémesen kifordít magamból, csúnyán viselkedek vele. Amikor a hisztijével kiborít, néha érzem, hogy túl erősen ragadom meg, eltorzulva kiabálok rá, volt már, hogy ki is kapott :(. Borzasztó így leírva is :(. Nem tudom miért vagyok ilyen szörnyeteg, és hogyan változtathatnék rajta :(.
2013. febr. 5. 23:36
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
Nincs valaki aki vigyázni tudná rá?Pont dackorszakban van.Pihenj ha tudsz,csinálj nélküle is programot.Itt most csak a türelem,és kitartás segít.Minél jobban érzi rajtad a feszültséget,annál inkább feszültebb ő is,annál inkább faxold veled.
2013. febr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Jégtánc ***** válasza:
*dacol. Hule mobil
2013. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán kimerült vagy.Szedjél valami gyenge nyugtatót.Mielött megráznád,számolj el háromig.
2013. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Miért lennél szörnyeteg?
2013. febr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
A gyerek hisztijének a kezelésére egy elég jól bevált módszer az, hogy ha hisztizni kezd, beteszed egy szobába, és ott kihisztizheti magát. Ha nincs külön szoba, megfelel egy szék, vagy a szoba egy adott helye is. Ha nem bírod a hangját, 2..3 ezer forintért lehet kapni ipari fülvédőt - én pl. a Metrón használom.
2013. febr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szörnyeteg, engem is gyakran kiborít mostanában a 2 évesem... Hidd el, gyorsabban elmúlik ez az időszak, mint hinnéd :)Egyik pillanatban még egy kis angyalka, imádom, egy szempillantás múlva pedig maga a sátán, olyankor legszívesebben az utcára raknám... Szedjél magnéziumot, vasat, c vitamint, néhány napon belül érezni fogod a jótékony hatásukat! Ha teheted, passzold le egy hétvégére a nagyszülőkhöz, hogy kikapcsolódhass egy kicsit, aztán újult erővel foghatsz neki a hajmeresztéshez :) A munkahelyen is jár a szabadság.... :DDD
2013. febr. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az enyém is a napokban lesz 2,5 éves. Már jó ideje próbálgatja ő is a határokat feszegetni.

Nekem bevált, hogy ha hisztizni kezd, kézen fogom és beültetem a fellépőre a fürdőszobába (nyitott ajtó mellett).

Van, hogy csak megkérdezem tőle, szeretne-e lehiggadni a stokin és így elejét vesszük a nagyobb kiborulásoknak.

Nem kiabálhatok mindig, hiszen van két nagyobbam is, a szomszédok már talán rám hívnák a gyámügyet.

Tényleg csak egy pár perc és lenyugszik, sőt ott is marad addig, utána mindig helyre áll a kis lelke.

Próbáld meg, hátha Neked is beválik!

2013. febr. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk pont ugyan ez van. Kisfiam 3 éves, itthon van velem es a 6 hónapos hugival...

Néha azt érzem, hogy sírni tudnék az idegessegtol, de még arra sincs időm. En úgy kezelem a helyzetet, hogy ha hisztizik(elég sokszor) van egy szék es oda leultetem, es amikor abbahagyta akkor eljöhet. Minden nap délután, indítok neki egy mesét, olyankor legalább arra az egy órára nyugi van. En is gondolkodtam, hogy magneB6-ot kellene szedni, sokan dicsérik, ártani nem fog,!

Ha tudod tényleg, add kölcsön mamanak kicsit, akár hétvégére is, nálunk ősszel volt 2 nap,mikor Anyu elvitte, kicsit kipihenhettem magam, megnyugodhattam, es második nap már iszonyatosan hiányzott.

Szóval nyugi, mást is kiakasztanak néha szívünk csücske!!

2013. febr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj, én is így vagyok, csak én kettővel (33 és 20 hónapos). Az a baj, hogy én hiába állítom sarokba, vagy ültetem le, egyszerűen leszáll róla, vagy elmegy és folytatja tovább. Kiabálni nem érdemes, mert szerintem rosszabb lesz. Én azt szoktam mondani neki, berakom a hideg víz alá, akkor néha megnyugszik, ha nem, akkor megmosom az arcát hideg vízzel, ez mindig segít.
2013. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem még jóval kisebb lányom van de nem tudtam én se mostanában ráhangolódni. Nem vele volt bajom nem tudtam megfogalmazni hogy mi bánt. Aztán egyre rosszabbul éreztem magam, folyamatos sírógörcsök... Valamiért befordultam. Aztán 1-2 napra fogtam magam elmentem barátnőmmel kikapcsolódni addig apa vigyázott a gyerkőcre. most rendbe vagyok. Szerintem a bezártság a tél az emberek hiánya a monoton mindennapok biztos ez is közrejátszott. mozdulj ki Te is!
2013. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!