Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, hogy 14 hós kisfiam még...

Baj, hogy 14 hós kisfiam még nem eszik önállóan kanállal?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem baj, de azért szorgalmasan gyakoroljon!Ő is, te is. Hogy a hasba is kerüljön valami.
2009. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

nem tartozik ide, csak tetszett, bocs

2009. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
NEM
2009. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kétévesen egyen biztatás mellet, három évesen teljesen egyedül.
2009. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is 14 hós.

Annyira ügyetlena kis keze, hogy én etetem, nem mindig adom a kezébe a kanalt. Amikor jóllakik és marad a tányérban, akkor a háta mögé megyek, fogja a kanalat én meg a kezét és együtt próbálgatjuk.

De nekem az nem fekszik, hogy mindenhova odakenje a kaját. Nem engedem meg. Az első gyereknek sem volt megengedve, 20 hónaposan mikor bölcsibe került már önállóan evett gyönyörűen.

2009. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16 hós a lányom, haláli ahogy a kanalat használja. Mivel önnálló típus nem nagyon engedi hogy segítsek a használatánál. Így aztán csak nézem, hogy megfogja a kanál végét, akármilyen hosszú az, és hogy a tartalma ne folyon ki a másik kezivel alátámasztja és benyomja a szájába. Persze a fele az ölébe. Maszat minden körülötte.
2009. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. Én is megütköztem ezen, és elkezdtünk gyakorolni. Van amikor csak én etetem, van amikor kér egy kanalat, és ketten eszünk és etetem egy tányérból, és van olyan hogy elé teszek valamit kistányérba, és próbálkozhat. Háááát... 15 hós, de még csak jó móka :)
2009. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Tulajdonképpen a kisfiam még teljesen jól elvan azzal, ha én etetem, önállóan csak azt szereti enni, amit meg tud fogni a kezében, pl kifli, keksz, stb. Kanállal még nem is próbálkozik enni, én meg nem erőltettem.
2009. szept. 5. 21:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 15 hónaps. A kanállal max annyit csinál, hogy túrkálja az ételt, és ha segíteni akarok neki, megmutatni, hogy hogy kell egyedül, ordítva hajítja el a kanalat. Én nem erőltetem, ha megérik rá, úgyis megtanulja. Ő ilyen téren amúgy is lusta, inni is 14 hónapos korában tanult meg egyedül itatóspohárból.

2009. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!