Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg a kisfiama...

Hogyan tanítsam meg a kisfiamat önállóan enni? Két éves elmúlt de sem kanállal sem villával nem eszik. Képes otthagyni az ételt ha nem etetem meg! Evés közbe viszont fogja a kezébe a kanalat csak nem teszi bele az ételbe!

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kislányom is így volt. Csak játszott a kanállal, de nem evett vele. Én azt csináltam, hogy vezettem a kezét, és közben próbáltam játékos hangot kiadni (pl:brrr, most berepül a leveske a szádba...meg ilyesmi). Lehet hülyén hangzik, de nekünk bevált. Nagyon szépen eszik egyedül. Persze néha be kell segíteni, de egyre jobban haladunk.
2010. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam neki kistányéron kaját és hagytam,hogy gyakoroljon.Most már egész ügyes,igaz a fele még mellé megy,de a többi a szájába.Pl a palacsintát már szépen megeszi egyedül.Érdemes sűrűbb dolgokkal kezdeni a gyakoroltatást:palacsinta,vajas kenyér,tejbegríz(picit sűrűbbre főzve)...
2010. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na,akárcsak az én fiam:-)Semmit nem eszik meg egyedül,még a vajas kenyeret sem.Inkább ő sem eszik,ha nem etetem.Próbáltam már mindenféle praktikát,annyit elértem,hogy a húslevest egyedül kanalazza,de kb három kanál után elunja.Amúgy tudna egyedül enni,de nem akar.Kérdeztem a védőnőt,meg a dokit,azt mondták,hogy akkor ne erőltessem,majd ha bekerül oviba úgy is kénytelen lesz önállóan enni,meg úgy is utánozni fogja a többieket.(ő októberben volt két éves)De azért próbálkozunk.
2010. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nagyon hozzászoktak az etetéshez és ellustultak.

20 hósomnak mindig van kanál a kezében, ha nagyon éhes, akkor 75%-át is egyedül kanalazza. Én is fogok egy kanalat, még a lecsöppenő falatokat is megmentem. :)

Kell nekik időt hagyni, hogy egyedül csinálják. Nem kell sürgetni őket, mert nem olyan ügyes a kezük, hogy hipp-hopp kanalazzák a kaját.

2010. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Én is a kényelemre gondoltam! Könnyebb ha én etetem. Próbálkozunk tovább hátha lesz eredmény!

2010. febr. 28. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!