Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen vittetek/vinnéte...

Mennyi idősen vittetek/vinnétek gyereket temetésre? (Közeli rokonéra. )

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
14 év felett.
2013. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
8 évesen volt először a nagymama temetésén, korábban szerencsére nem volt ilyen eset.
2013. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt már hasonló kérdés itt, ott én is kifejtettem a véleményemet (mint 5. hozzászóló), talán segítenek a válaszok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2013. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát ha nem csecsemő akkor mindenképp vinném, hisz a gyerekek sem hülyék pontosan tudja mi van.
2013. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

A fiam egy évesen volt a dédpapa temetésén(szép beszéd, egy parkban(elfújás), a díszlövésektől se riadt meg), csendesen ült a nagyapja ölében.

Második temetése a nyáron volt, 3éves volt, a tesója másfél éves. Mind a kettő csendesen elvolt a szertartás alatt(urnás).

Semmi nyoma nincs a gyereken, hogy temetésen voltak. Téma a halál, olyankor mi történik, mi az, kíváncsi arra is. Próbálom ezt is olyan természetessé tenni, mint amilyen természetes dolog is a halál.

2013. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan volt a lányom először, majd két éves kora előtt kicsivel. EZ a második "nehezebb" volt, hiszen már nem "volt el" a kendőben, de csak egyszer kellett arrébb mennünk.
2013. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Én még nem vittem őket (1.5 és 3 évesek), pedig sajnos lett volna már rá "alkalom". Nevelőapám temetése 1 éve volt, én nem gondolom hogy egy kisgyerek odavaló, így nem is vittük ki magunkkal a temetőbe. Nem kell néznie a síró rokonságot, esetleg saját szüleit. Ez az én véleményem.

Ettől elmondtuk neki, hogy a Tata felment az égbe és többé nem jön vissza.

2013. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
13-14 éves kor felett vinném csak, előtte nem. Engem sem vittek magukkal a szüleim ennél fiatalabb koromban, és szerintem jó is volt ez így.
2013. febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A lányom 2 éves, ma volt a temetés, és többen kérdezték, viszem-e? Bennem fel sem merült. Okos, értelmes gyerek, de ezt még nem értené szerintem. Talán egy év múlva már igen, most még pici. Mondjuk bölcsis, így nem volt gond, hogy ki vigyázzon rá.
2013. febr. 8. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!