Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hány éves kortól vinnétek...

Ti hány éves kortól vinnétek magatokkal a gyereketeket temetésre?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 20:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Én 11 éves voltam amikor az egyik nagymamám meghalt, és ott voltam a temetésén.
2012. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
67%

10 fölött.

Én 10 évesen voltam először.

2012. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Hát ez nagyon nehéz kérdés.

Nem nagyon vinném el ha nem muszály,tehát ha fel tudja már fogni és dolgozni mi történt én 14-15 évessen gondolom azt hogy eljöhet.De csak akkor ha nagyon közeli szerettéről van szó.

2012. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Én 13 évesen voltam először temetésen.
2012. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem istenítem a régi időket, de akkor legalább a gyerekek együtt éltek az élet dolgaival és megtanulták feldolgozni őket, most meg mindentől óvjuk őket. Mire jó ez? Én óvodás koromban voltam először temetésen és semmi bajom nem lett tőle. Sem rövidtávon, sem hosszútávon. Értettem is hogy miről van szó. Mondjuk én nem álltam nagyon érzelmes viszonyba az elhunyttal, viszont ha nagyon szereti a gyerek az illetőt, akkor úgyis megtudja hogy 'eltűnt'.
2012. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
40%
Ha nem nagyon közeli hozzátartozó akit temetnek akkor 14-15 évesen.
2012. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiaim 5 és 7 évesek voltak, mikor először vittük őket temetésre. Szerették az elhunytat, előtte is, utána is sokat beszélgettünk velük a halálról, temetésről.Semmi gond nem lett belőle.Természetesen a koporsóba nem nézhettek bele, csak távolról látták.
2012. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%
Hát nálunk a családban, ha közeli a halott, akkor már 2-3 éves gyereket is elhoznak a temetésre, de 7-8 éves kortól már általában ugyanúgy megy a gyerek a szülőkkel távolabbi rokon temetésére is, mintha nagy lenne. Én egyébként 5 évesen voltam úgy temetésen, hogy emlékszem is rá. Egy ovistársunk halt meg, és szinte az egész ovis csoport ott volt. Engem mindig úgy neveltek, hogy a halál az élet velejárója, szóval nálunk ez nem tabu. De szerintem ezt mindenkinek magának kell éreznie, erre nincs semmilyen szabály. A vőlegényem például nem érti, hogy miért kell kisgyerekeket elvinni temetésre, ezért a mi leendő gyerekeinket nem is fogjuk 10 éves kor előtt temetésre vinni.
2012. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

én bármikor, a lényeg, hogy beszélni kell neki arról, hogy mi történik, persze az ő nyelvén, korának megfelelően.

egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy nem kell a gyerekeket ennyire "óvni", régen láttak konkrétan meghalni is családtagokat az együtt élők, mégsem lett bajuk és sokkal jobban viszonyultak az élethez

2012. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen nem tudtam kire hagyni a lányomat, és anyám temetésére mégiscsak el,kellett mennem.
2012. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!