Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kérdés. Tapasztaltabb...

Ovi kérdés. Tapasztaltabb anyukák, Ti hogy kérdeznétek rá a helyemben? Vagy mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Kisfaim lassan 4 hete jár. Nagyon nehezen illeszkedik be. Nem akar járni. Első héten mindig azt monda az ovonő,nem eszik,nem iszik,nem csinál semmit,csak sír. Most már jobb a helyzet én úgy látom. Most se akar menni,de megy,nem sír annyira. Mesél itthon. Az ovonő szerint változatlan. Én úgy érzem nem állnak mellé kellőképpen. Úgy látom mindha őt így könyvelték volna el. Úgyse csinál semmit. Ha kérdezem csináltak e eggyütt valamit az a válasz a gyerek nem akart. Hogy kérdezzem meg az ovonőt,hogy ő mit csinál a gyerekkel,mennyit foglalkozik vele napközben? Úgy hogy ebből ne legyen sérdődés.
2013. febr. 8. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

én úgy kérdeznék rá,hogy: mit szoktak csinálni egy visszahúzódó gyerekkel,aki olyan mint az én gyerekem?

megvárják amíg magától részt akar venni a foglalkozáson? vagy egy kicsit külön foglalkoznak vele és biztatják is?


ha normális hangnembe kérdezed,akkor nem hiszem hogy támadásnak vennék.

2013. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ha nem csinál semmit, csak sír, akkor nem lehet túl jó óvónénije. Már bocsánat, de én is óvónéni vagyok(épp gyeden), de ha sírt egy gyerek, ami beszoktatási idő alatt gyakran előforduhat, akkor kellene valami módszerének lenni az óvónőnek, hogy megpróbálja elterelni a figyelmét, játszásra bírni, hogy jól érezze magát. PErsze nem vagyunk egyformák, de ha a gyerek érzi, hogy szeretettel fordulnak felé, bátorítják, akkor 4 hét alatt már ezen rég túl lehetne a kisfiad.

Nyugodtan kérdezz rá, vagy kérd meg az óvónénit, hogy próbálja bevonni a játékba, foglalkozásokba. Hátha észreveszi magát.

2013. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az én fiamnak ugyan semmi baja sem volt a beszokással,de sokan sírtak,és mindig foglalkozott vele valaki.vagy az óvónéni lében volt,vagy a dadus kísérgette.de sose csak úgy ült vagy állt és sírt.olyan volt,hogy nem lehetett semmivel megnyugtatni és valóban végigsírta a napot,de beszéltek hozzá,játszottak a közelébe,bevonni próbálták,ölbe ült és úgy nyugtatták,ennek ellenére mikor du mentem a gyerekért még mindig sírt,azt szerintem nem tudják megoldani,hogy egész nap egy ember mindig vele legyen,biztos hogy volt egyedül is,mert a többi 20 gyerekkel is kell valamit kezdeni,szerintem is kérdezz rá,hogy együtt biztos tudnátok neki segíteni,ők mit tesznek itt bent,és te mit tehetnél otthon.igy megtudhatod ők hogy állnak hozzá.
2013. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!