Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ép gyerek speciális bölcsődei...

Ép gyerek speciális bölcsődei csoportban - van ilyen tapasztalatotok? Kissé aggódom.

Figyelt kérdés

Ma kiderült, hogy a lassan 2 éves kislányomat nem tudják év közben felvenni a közeli bölcsibe, csak szeptembertől, annak ellenére, hogy már születése után várólistára tetettem. Az igazgatónő megpróbált mégis helyet szerezni a kerületben neki, de csak egy olyan bölcsibe tudnák elhelyezni, ahol speciális csoport működik. Azt mondta az igazgatónő nekem, hogy sajátos nevelési igényű, sérült gyerekek vannak ott, és jó lesz, mert emiatt sokkal kisebb a csoportlétszám. Azt mesélte, hogy az ő gyerekei is oda jártak annak idején. Majd szeptembertől átvenné a saját bölcsijébe, csak 5 hónapot lenne itt.

Én hazajöttem, és utána olvastam, hogy mi is az a spciális csoport, és kiderült hogy nem integrált nevelésről van szó, hanem az ilyen csoportban olyan gyerekek vannak, akiket valamilyen oknál fogva nem lehet integrálni. 3 gyerekre van egy gondozónő, egy csoportban max. 6 gyerek.

Én támogatom az integrált nevelést, de itt csak sérült gyerekek lennének, és az én okos, értelmes 2 évesem, aki mindenben utánozza a 4 éves nővérét. Tartok attól, hogy ott nem fejlődne megfelelő ütemben, illetve lehet, hogy visszafejlődne.

Igazából csak egy kis megnyugtatásra lenne szükségem: aki látott már ilyen speciális csoportot, vagy van ezzel kapcsolatos tapasztalata, meséljen nekem egy kicsit erről. Előre is köszönöm.



#bölcsőde #tapasztalat #speciális csoport
2013. febr. 8. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát éppenséggel ez is integráció, csak fordított. Megértelek egyébként.

Jó lenne tudni, hogy a csoportban milyenek a gyerekek, milyen fogyatékosságokról van szó.

Ha pl. van mozgássérült, látássérült, de ép értelmű, akkor vinném. Ha csak ért. fogyatékosok vannak, akkor nem hiszem, bár a muszáj nagy úr.

2013. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek körülnézni ebbe a bölcsődébe, addig nem tudok semmit. Hazajöttem, megkönnyebbülve, hogy milyen jó, hogy legalább lesz helye, és miután elolvastam, hogy miről van szó, most nem vagyok nyugodt egyáltalán. :(
2013. febr. 8. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ilyen nincs, minden sérült gyereket megpróbálnak integrálni. Szerintem ettől nem kell tartanod.

Az én gyerekeim is olyan csoportba jártak, a lányom még oda jár, ahol voltak, vannak sérült gyerekek is.

A napirend ugyanaz, de vannak speciális foglalkozások, amibe az egészséges gyerekeket is bevonják, ilyen a zene-terápia, napi gyógytorna, most épp kutyás terápia indult. ÉS persze vannak foglalkozás kezdeményezések, mint gyurmázás, festés, gyöngyfűzés, só-liszt gyurma amibe a sérült gyerekeket vonják be. Ilyenkor mindig énekelnek, mondókáznak.

Szerintem, sokkal többet foglalkoznak itt a gyerekekkel mint egy sima csoportban. A lányom egész nap csicsereg, énekel, mondókázik. Ügyesen rajzol, ollóval vág, ragaszt, gyurmázik. 3 éves lesz pár héten belül.

2013. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy minden sérült gyereket megpróbálnak integrálni. Nem mindegyik áll olyan szinten, hogy egyáltalán fölmerülhessen a dolog. Én megmondom őszintén, nem vinném. Egy 2 éves még nem érti, hogy az összes többi gyerek miért viselkedik így vagy úgy. Szerintem simán átvenné 5 hónap alatt.
2013. febr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és nagyon nem mindegy, hogy egy normál csooortba jár néhány integrálgató sni gyerek, vagy olyan a bölcsi, ahol csak nem integrálható gyerekek vannak.
2013. febr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyenek a gyerekek. A fiam csoportjában van egy speciális nevelési igényű kislány, teljesen normális, csak kicsit agresszívabb, mint a többi. Ha komoly értelmi fogyatékosokról beszélünk vagy súlyos agresszív viselkedésről, akkor én sem vinném. Ha testi fogyaték és enyhe viselkedési problémák, akkor azért már nem olyan vészes a dolog.
2013. febr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kommenteket. Majd megírom jövő héten, milyen az a bölcsi, akkor megyek be személyesen. Azért próbálok B tervet is összehozni, a többi kerületi bölcsit is meg fogom nézni.
2013. febr. 9. 22:57
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltam a bölcsiben ma, teljesen megnyugodtam.

Nem speciális csoportról van szó, hanem sima integrált nevelésről. Egy csoportban max. 10 gyerek, és ebből 2 sajátos nevelési igényű. Benéztünk a csoportszobákba, gondolom, voltak hiányzók, ezért átlagban 5-6 gyerek volt egy csoportban, és 3 felnőtt gondozónő.

Éppen ebédeltek a gyerekek, az egyik SNI-s gyerek az etetőszékben ült, a többiek kisszéken. Maximálisan törődtek velük, a csoportszoba akkora volt, mint a nagylányom ovijában, ahol 23-an vannak a csoportban.

Én teljesen megnyugodtam, tényleg jó helye lesz itt a lányomnak, legalább több figyelmet kap, és megtanul figyelni másokra. Ha pedig kergetőzni lenne kedve, ott lesznek az egészséges társai.

2013. febr. 11. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!