Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyi alvás tényleg elég...

Ennyi alvás tényleg elég neki? Nehezen hiszem el. Vagy van megoldás?

Figyelt kérdés

A lányom most lesz 2 éves. 8 hónaposan állt be a fix napi 1 alvásra. Szóval relatíve elég korán. Most december elején elkezdte elhagyni a nappali alvást. Így elaludt este 7-fél 8 körül, és aludt kb. 12 órát.

Persze délután 4-5 órától ment a nyűglődés.

Most eljutottunk oda, hogy felkel reggel 6-kor, és este 8-kor alszik el. Nappal semmi, és már megszokta, mert nem nyűgös délután sem.

Fogadjam el, hogy ennyi az igénye, vagy van valami praktika? A gyerekorvos szerint nem jó, ha nem alszik nappal.


2013. febr. 10. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kellene aludnia. Nagy hancúr, séta, jobb időben motorozás, sok inger délelőtt, és akkor elfárad, és fog aludni. Két évesen még kellene aludni, mert estére így biztosan nagyon lefárad a kis idegrendszere. Nekem is 8 hónaposan hagyta el a fiam a kétszeri alvást. Most 2 év 2hónapos és egyszer alszik napközben. Ha délre még nem fárad el, próbáld meg 2 óra felé. Van hogy nálunk is akkor fekszik. 3, fél 4 fele fent van. Mondjuk nálunk az éjjeli alvás úgy van hogy este fél 9-től meseolvasás kb 20:45, 20:50-ig, aztán d-vitamin, puszik, záró párbeszéd... aztán kb még egy fél órát magyarázgat bent magának és fél 10 körül alszik el. Reggel még 7, fél 8 körül kel. Szerintem próbálkozz azért vele. Persze ha 2 óra fele sem tud aludni, akkor nem érdemes erőltetni, mert biztosan elég neki. De van hogy nálunk is akár 45-5
2013. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Véletlen elküldtem. Tehát 45-50 percet forgolódik alvás előtt, de aztán kidől. Próba szerencse. :)
2013. febr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sztem is nagyon kevés ez az alvás...

Eleget van levegőn? MERT én azt vettem észre, hogy olyankor szenvedünk a nem alvással, ha nem viszem ki...:-((

Igaza van az elsőnek, délelőtt vhogy le kell fárasztani, és ha többet nem is, de egy 30-60percet aludnia kéne még...nagyon picuri még ő..:-))


Nekem a lányom 2,5éves.

Éjjel 11-12 órát alszik, nappal 1,5-3 óra hosszát, ez változó...nála is fáradtságtól függ. Én ha nem tudom kivinni, akkor futóversenyezünk az előszobában, vagy ugrálunk az ágyon..:-DD állati jó, én is élvezem..:-))

2013. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Általában délelőtt és délután is kimegyünk, vagy ha az idő nem engedi, akkor játszóházba viszem, vagy valami mozgásos tevékenységet csinálunk. Bölcsiben elalszik, pedig ott nem mennek ki. De ott is nagyon nehezen alszik el, és keveset is alszik. De legalább alszik. Na de itthon nem akar.
2013. febr. 10. 14:43
 5/5 anonim válasza:
Éjjel 12 órát alszik? Az én 14 HÓNAPOS fiam ennyit alszik egész nap, 2 napközbeni alvással... Ráadásul fél nap nyűglődik. Igaz, hogy a nagykönyv szerint jó lenne 4 éves korig alukálniuk délután, de ha nem nyűgös, szerintem elég neki ennyi.
2013. márc. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!