Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bírod rá dacos 2,5-3...

Hogyan bírod rá dacos 2,5-3 évesedet, hogy feküdjön le aludni, és ne mászkáljon ki a szobából folyton? Minden megoldás érdekel.

Figyelt kérdés

2012. okt. 20. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
EGyszer elmondod, hogy alvás van. Aztán ha kijön szó nélkül (!!) fogod a kezét és visszaviszed az ágyába. Majd otthagyod. Lefekszel, vagy csinálsz, amit szoktál. Ha megint kijön, szó nélkül (!) visszaviszed és lefekteted. Ha egy este 50x, akkor anyniszor. Egyszer elmondtad, mit kértél, többször nem kell, válaszolni sem kérdésre, sem sírásra nem kell. 1-2 nehéz este és már nem fog kijönni, mert tudja, hogy felesleges.
2012. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt a módszert alkalmazom azzal a különbséggel hogy én háromszor még szólok hozzá.Pontosabban először leteszem szép álmokat kívánok puszilgatás majd kijövök,aztán ha kijön megfogom a kezét és visszakísérem és közben mondom neki hogy szép álmokat aludjon jól aztán harmadszorra újra és ha negyedszer is kijön már nem szólok hozzá. Először furcsa volt neki de megszokta. Mára addig jutottunk hogy max. egyszer jön ki. :)
2012. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyszerre fekszünk le aludni fél 9-9 között. Ha elaludt kijövök, ha van még dolgom. De én világ életemben korán fekvő voltam.
2012. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
visszaviszem, ahányszor kijön. Kap éjjeli fényt, kisautót, rongyit, amit akar, de aludjon.
2012. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk még rácsos ágy van, így onnan nem jön ki. (Mellette van már a "nagyfiú" ágy, de nem akar még benne aludni. Megvárom, hogy ő kérje.)

Viszont minden este megy a műsor, hogy nem akar aludni. De fontos, hogy csendben legyen, mert a húga a mellette lévő szobában már alszik. Így minden este azzal csitítom le, hogy nem baj, ha nem alszik, de az ágyában kell feküdnie, és nem szabad sem hangosan énekelni, sem bármit kiabálni. Ebbe belenyugszik (nem is értem, hogy lehet...), felviszem, elköszönünk és onnan csend reggelig.

2012. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!