Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek későn, valóban későn...

Akiknek későn, valóban későn indult el a gyereke önállóan járni, mesélnétek?

Figyelt kérdés

Most már tényleg kezdek kétségbe esni, mert lassan 16 hónapos kislányom még mindig nem jár önállóan :( !! 2-3 lépést megtesz, aztán eldől, vagy lehuppan a földre. Én úgy látom akarna járni, csak nem megy Neki. Nekem ez olyan fura, mert a nagy lányom 1 évesen már járt egyedül, a kicsi meg még csak meg sem áll kapaszkodás nélkül, vagy anélkül, hogy neki nem támaszkodna valaminek.

Az orvosunk hagyott egy kis haladékot, de visszavár minket, aztán gondolom elküld kivizsgálásra, vagy nem tudom, de már kezdek félni, nehogy valami baj legyen a háttérben. A mászást is későn kezdte, és egyébként teljesen egészséges, meg semmi baja, csak ez a járás... Mászni is megy az ágyra fotelba, le is tud jönni.

Jó lenne, ha írna olyan akinek későn indult el a babája, mikor, hogyan stb.

Minden jó szót szívesen fogadok :)



2013. febr. 10. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem írom, hogy ne aggódj, hiszen úgyis fogsz, amíg kicsilány neki nem indul igazából. :) Talán pici megnyugvásnak: az én pindurkám 17 hónapos jóval elmúlt, amikor rádöbbent, hogy igazából mire valók a lábacskái.Akkor egy hónap alatt bepótolta minden lemaradását és azóta is csak próbálunk a nyomában maradni. Én is sokat aggódtam, sírtam akkoriban, hiszen 2 nagylány anyukájaként láttam, hogy valami nem stimmel, hiszen nagyon lemaradt fejlődésben mögöttük. A gyerekorvos bizakodóbb volt, mint én-és neki lett igaza. Remélem nálatok sincs probléma és előbb-utóbb elindul a kicsid. Minden jót nektek, szorítok :)
2013. febr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, már megérte kiírni a kérdést:)! Mert ugye a 13 hós körüli időpont a megszokott a járásra, de így, hogy írod már 17 is elmúlt a Te lánykád..., azért jó, hogy nem vagyunk egyedi eset. A Ti orvosotok nem mondta, hogy ez baj, vagy, hogy ki kell vizsgálni stb?

És egyébként természetileg milyen a Te gyerkőcöd? Mert az én drágám elég nyugis, nem nagyon szokott problémázni a dolgokon, ezért nem aggódtam sokáig, de azért már igazán nagyon várom, hogy elinduljon.

2013. febr. 10. 20:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ment a para, +va védőnő is állandóan ezzel stresszelt, hogy mikor fordul meg, mikor mászik már, mikor indul el, stb... a kisfiam, mert mindent elég későn kezdett. Ő 1 éves korában állt fel először, és pont 16 hónapos volt, amikor önállóan megtette az első lépéseket. Utána olyan rohamos tempóban fejlődött, hogy míg a hasonló korú, már járni tudó babákat is pár hónap alatt utolérte, sokkal szebben és stabilabban ment(futott). Minden jót Neked és a Picúrnak!
2013. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
természetesen a + jel után csak "a" betű van, szóval + a védőnő :-) Még egyszer minden jót!
2013. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia, én is úgy tudom, hogy 18 hónapos korig kezdenek el járni nagy átlagban a babák! Tehát még van ideje, ne aggódj!!!Mivel mászni is később kezdett, ez is csúszik picit, de hidd el nemsokára szalad, hiszen eddig sem volt gond vele, ezután sem lesz;)
2013. febr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj 16 hónaposan, még van ideje, lehet már a jövő héten futni fog, mert ilyen is van. A szomszéd kislány 20 hónaposan indult el, komolyan már én aggódtam érte, mert az anyját nem érdekelte... persze minden másban le van maradva, okát senki sme tudja. Ha a te lányod minden másban időben van akkor tényleg ne parázz :-).
2013. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Fiam 18 hónaposan indult el. Addig max. 1-2 lépést tett, de azt is nagyon ritkán. Gyerekorvos és ortopédorvos is látta, szerintük semmi gond, csak lusta. Végül 17 hónapos korban megmutattam egy dévény tornásznak, aki megállapította, hogy gyenge a bokaizülete, azért nem jár. 4 alkalommal voltunk nála kezelésen, a 4. alkalom után 1 nappal elindult és meg sem állt :) A gyakorlatokat utána még 2 hónapig csináltuk itthon, majd visszamentünk kontrollra, de minden okés volt. Azóta is minden rendben, most két és fél éves, és fut, ugrál, minden ok.

Szerintem mutasd meg egy szakembernek.

2013. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a sok hasznos tanácsot!! Én nekem is ma jutott az eszembe, hogy esetleg gyenge lehet az izomzata. A dévénynek utána fogok nézni, mert ezek szerint hatásos!

Tényleg köszi mégegyszer a hozzászólásokat! Jó volt olvasni soraitokat:-)! Szép estét!

2013. febr. 10. 22:09
 9/17 anonim ***** válasza:

Az első kislányom 16 és fél hónaposan kezdett járni, addig csak kapaszkodva lépegetett. Amikor viszont elindult, már "csetlett-botlott". Egyékként, ha 18 hónapos koráig elindul, nincs semmi probléma. Minden gyerek fejlődési üteme más, de sajnos sokszor elkövetjük azt a hibát (én magam is így voltam), hogy más gyerekkel hasonlítjuk össze.) Nincs semmi értelme.

Az általad leírtak alapján szerintem hamarosan elindul. (A 2. kislányom nem volt még 11 hónapos, amikor megtette első önálló lépéseit. Úgyhogy még testvérek között is óriási különbségek lehetnek.)


4 és fél illetve 22 hónapos anyukája

2013. febr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam 21 hónaposan indult el. Idegrendszeri éretlensége volt, elvittük TSMT tornára. Hamar behozta magát, elindult, szinte nem is bugdácsolt. Ne izgulj, bár elviheted tornára, ártani nem árt.
2013. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!