Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Laktózérzékeny gyerekek...

Laktózérzékeny gyerekek szülei! Ti milyen laktózmentes tejet adtok a gyerkőcnek? Melyik az, amelyiknek a legjobban hasonlít az íze a sima tej ízéhez?

Figyelt kérdés
Rizs- és szójatejet nem hajlandó meginni (na meg én is jobban örülnék, ha nem ezeken nőne fel). Nagyon más az ízük, mint a tehéntejé - amit amúgy nagyon szeret. :(
2013. febr. 10. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk tejfehérje allergia van, és szója is. Rizstej, zabtej Alnatura-s a dm-ből, szerintem finom, illetve van kókusztej, mandulatej is, amit próbálhatsz.

Tesóméknál intolerancia van, ők Magic Milket vesznek.

Viszont lehet hogy érdemes lenne kecsketejet vennetek, piacról vagy vidékről, nem tudom, merre laktok. Az biztos nagyon egészséges és finom is, laktóz intoleranciával úgy tudom lehet fogyasztani.

2013. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A Magic Milk-et néztem én is, éppen ma, neten. A kecsketejet nem tudom... Én is hallottam, hogy lehet laktóz intoleranciával inni, de nem szívesen adnék nyers kecsketejet azért.

Azt hiszem, a Magic Milk lesz a következő próba, már csak azért is, mert az állati eredetű, valahogy tej- és tejtermék tekintetében nem ugrálok a növényi eredetű dolgokért. Remélem, az íze is közelít a sima tejéhez.

Még egy kérdés, nem tudod esetleg, hogy a tesódék hol veszik? Amit neten találtam, az a webáruház volt, és nem találtam infót arra vonatkozóan, hogy ezen kívül hol kapható még.

2013. febr. 10. 23:01
 3/17 anonim ***** válasza:

A kecsketejet anno én is kaptam, anyám felforralta persze és úgy adta. (Pontosan nem tudom, nekem mi bajom is volt, de a kecsketej nem ártott, az biztos :)

Azt hiszem, Sparban, de nem mernék mérget venni rá, szerintem Auchanban érdemes lenne még megnézni.


Ha nem felejtem el, megkérdezem és még írok.

2013. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megköszönöm, ha megkérdezed. Holnap megyek pont Auchanba, mindenképpen megnézem!
2013. febr. 10. 23:10
 5/17 A kérdező kommentje:
Közben utánaolvastam, sajna a kecsketej nem lehet befutó, a tehéntejjel közel azonos mennyiségű laktózt tartalmaz.
2013. febr. 10. 23:13
 6/17 anonim ***** válasza:
2013. febr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2013. febr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 10. 23:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Én spáros laktózmentes tejet adok a fiamnak, tej íze van de kicsit édesebb a sima tejnél, mintha meg lenne cukrozva..már próbáltuk a mizo laktózmentes tejet is annak simán tej íze van nem annyira édes mint a spáros, mindkettő kb 320ft/l
2013. febr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazság szerint leginkább erre voltam kíváncsi, hogy mennyire különbözik az íze a sima tejétől.
2013. febr. 11. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!