Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az jó, ha egy 2,5 éves kisfiú...

Az jó, ha egy 2,5 éves kisfiú még etetőszékben van etetve?

Figyelt kérdés

Lányom osztálytársának az anyukája mesélte, hogy a kisfiát még etetőszékben eteti. Nem is az a furi, hogy etetőszékben ül, hanem, hogy miért nem egyedül eszik?

Anyuka azt mondta, hogy nem akar mindig utána takarítani, csak gyorsan megeeteti és kész.

Kisasztalnál már rég egyedül szépen enne szerintem...


Mi a véleményetek?


Tudom, semmi közöm hozzá, anyukánai iszt mondtam, hogy mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja....


2013. febr. 11. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
"Tudom, semmi közöm hozzá, anyukánai iszt mondtam, hogy mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja...." Nos, ezzel meg is válaszoltad.
2013. febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Véleményeket kértem...

Az lehet mindenkinek mindenféle hátsó és rossz szándék nélkül is (szerintem)

2013. febr. 11. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem olyan nagy baj, hogy még etetőszékben van, de az önálló evésre muszáj rászoktatni, az óvodában nem nagyon fogják megetetni, önállóan kell ennie, ha nem eszi meg, akkor is elveszik előle az ételt és a gyerek éhes marad az oviban.

Anyuka nagyon kényelmes, az a véleményem.

2013. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod, hogy valóban enne-e a kisfiú a kisasztalnál.

Egyik gyerek ilyen, másik olyan.


Nekem pl. 25 hónapos, rendkívül aktív ikerfiaim vannak. A tízórait és az uzsonnát fogyasztják el egyedül a kisasztalnál, de nekem is ott kell lennem, különben abbahagyják az evést, felpattannak, elmennének játszani, vagy elhülyéskedik a dolgot, és egymás szórakoztatására mondjuk szétkennék az ételt vagy ilyesmi.

A főétkezések etetőszékben zajlanak. Nekem fontos, hogy a leves, főzelék, hús és egyéb a hasukba kerüljön, ne a földre például. Nemcsak a kosz miatt (bár az is tény, hogy baromira nincs időm minden nap felmosni), hanem mert azért főzök, hogy jól egyenek. Ha az étkezéseknél van olyan, amit egyedül is megehetnek, keksz, süti, gyümölcs, akkor azt a kezükbe adom.


Én így látom jónak, és igazad van, másnak semmi köze hozzá. A kérdező által leírt anyukáról nincs véleményem, mert ahhoz meg nekem nincs közöm, csak leírtam, hogy nálunk mi van.

2013. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk a 2 dolog, vagyis az etetőszék és az etetés nem függ össze,

kisfiam 3,5 éves, ovis, és még nem szedhettem szét a széket, mert ő abban szeret ülni (valószínűleg azért mert könnyebben tud enni)

ennek ellenére kb másfél éves korától egyedül eszik, akaratos nagyon, kifejezetten korán megtanult egyedül enni

2013. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ismerek kislányt, aki 6 éves koráig etetőszékben ült... (Nem az asztalhoz tolva, hanem külön a konyhában etetőszékben etették, amíg ő játszott..)

5 éves koráig pelenkázták éjszakára.

Na ez a durva! Amit te írsz, az még nem annyira.

2013. febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!