Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond, ha 3 éves gyerek még...

Gond, ha 3 éves gyerek még nem szobatiszta, nem ismeri a színeket, és nem tudja kifújni az orrát?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 18:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Igen! 2 és félévesen a gyerekek már óvodába mennek ott már szobatiszták és a színeket is megtudják különböztetni. Az orrát pedig úgy fújja ki hogy oda rakják nekik a zsepis és fúja magától, van olyan gyerek is aki magától is kitudja fújni az orrát. Ismerek olyan 3 évest aki a cipőjét be tudja kötni és számolni is tud 1-10-ig oda-vissza.
2013. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

:(

Elég ritka, hogy 2,5 évesen felveszik a gyereket óvodába. Talán vidéken, de BP-en ritka.

2013. febr. 11. 18:52
 3/22 A kérdező kommentje:

Első, egyébként megkérdezhetem, hogy van saját gyereked és ha van mennyi idős? Igazából tapasztalt anyukák válaszát várom, nem azt, hogy mi kit ismer, és mit hallott...

Egyébként köszi, hogy írtál!

2013. febr. 11. 18:53
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező az én kislányom novemberben múlt három nem szobatiszta, egy két színt ismer és nem fújja ki az orrát! cseppet se aggódj, a mi óvodánkban jelenleg a három évesek között heten pelusosak, ellenben a kisebbik lányom az ellenkezője 10 ig számol, minden színt ismer önálló szobatiszta, mondatokban tisztán ragozva beszél elmondja az ABC felét nagyon okos ő két éves! De egyik gyerek sem egyforma!:)
2013. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

szerintem nem gond

az enyém pont 3 évesen lett csak szobatiszta, de az ovi első hónapjában még pelenkába tudott csak kakilni, mondjuk nem derült ki, mert az oviban nem kakilt :)

az orrát ki tudta fújni, de úgy, hogy én tartottam neki a zsepit

ezek közül egyedül a színek ismeretét tudta már korábban

2013. febr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Valamilyen szinten ezeket már el kellene kezdeni tanulgatni. Nekem a lányaim 2,4 hónaoosan lettek szobatiszták. Alap színeket ismerték 3 évesen, árnyalatokat nem. Orrfújás távolról sem volt tökéletes, de próbálkoztunk. Nemrég voltunk 5 éves státuszon, és ott volt elvárás a színek ismerete és a szobatisztaság.
2013. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam jövő héten tölti a 3 évet. Bölcsiben általában szól ha pisilni kell, itthon soha... nem szobatiszta. Színeket nagyjából ismeri, orrát most kezdi tudni kifújni.
2013. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Szobatisztának már elvileg kellene hogy legyen. Mert az átlagos 3 éves gyerekek már szobatiszták. De vannak biztos később érő gyerekek.

A fiam jövő hónapban lesz 2 és fél éves, ott tartunk, hogy szól, mielőtt kell pisilni, van hogy magától levetkőzik, van hogy engem kér meg, hogy segítsek, de alváskor még pisis a pelus, illetve ha nem adok rá pelenkát és belemerül a játékba vagy bármibe, akkor nem szól előtte, csak mikor már bepisilt, így még hordjuk a pelenkát, de tavasszal szerintem már menni fog a dolog.

Az alapvető színeket felismeri.

És az orrát is ki tudja fújni, de ha beteg, azért még orrszívót használunk, mert olyan szinten még úgy sem tudja, mint egy felnőtt.

És mi vidékiek vagyunk és igen, 2 és fél éves korban már mehet óvodába a gyerek, de csak is akkor, ha szobatiszta.

Talán a védőnőt kéne megkérdezni, hogy ha ezek a dolgok még nem mennek, az gond-e vagy sem.

2013. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező.a fiam áprilisban tölti a három évet.bilibe pisil,de pelcsibe kakil.könyöröghetek neki egész nap,akkor sem kakál se bilibe se wc-be.mondja a színeket,de ha rákérdezek hogy ez a ceruza milyen színű akkor felsorolja amit ismer :D(találgat) nem fújja ki az orrát,szivatjuk neki ha szügséges.ja és éjszakár is kell a pelcsi sőt olyan sokat pisil éjszaka hogy van hogy egyszer ki kell cserélni alatta hogy ne ázzon át reggelre
2013. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Az én fiam 3 évesen a színeket tudta, egyedül a pirossal volt gondba.De azon kívül mindent.

Szobatiszta 1,5 hónap híján 4 évesen lett.

Az orrát még most sem fújja kis, csak akkor ha nem taknyos. :)

A beszédje hibás.


4,5 éves

2013. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!