Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy kiscsoportos...

Van olyan, hogy kiscsoportos gyerek szobatiszta csak éjjelre kell a pelus?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze. A fiamnak 3.5 éves koráig kellett éjjelre pelus, nappalra viszont 2.5 éves korától szobatiszta volt. Pont 3 évesen ment oviba.

A lányom 3 éves, neki is kell még éjjelre pelus, mert hol van benne pisi, hol nincs de még nem vettem le róla éjjelre, majd most a nyáron.

2012. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Az lenne a normális, ha szobatiszta. Ekkora gyerek már saját maga alatt kicseréli a pelenkát.
2012. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van mint az elsőnél.
2012. jún. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Barátnőm 20 hónapos lánya mostanra már szobatiszta éjjelre-nappalra. Gyereke és anyukája válogatja, sokan nem merik kipróbálni a gyerek képességeit, inkább várnak és a biztosra mennek.
2012. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 éves fiam 22 hónapos kora óta szobatiszta éjjel-nappal.
2012. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, meg a buta kérdésért, de van olyan, hogy egy gyereket az oviban pelenkáznak?

Nekem még csak 20 hónapos a fiam, egy hete bilizünk és az apróbb balesetektől eltekintve ( néha bemegy egy-két csepp pisi), jól veszi az akadályt.Napközben nincs rajta pelus.

Az unokaöcsémért viszont sokat járok az oviba, vegyes csoportba jár, de én ott nem láttam még pelenkást...

2012. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves fiam 20 hónapos korától nappalra, 23 hónapos korától éjjelre szobatiszta.


De van olyan gyerkőc, akinek még kiscsoportos korában is kell pelus. Sőt!


Keresztfiam 2. gyerkőc. Így nappalra elég hamar szobatiszta lett (2 éves kora előtt), mert látta a bátyját, hogy pisil a wc-be állva, és már pelussal ő is pipiskedett a wc-nél (nagyon édes volt), így hamar rájött, hogy jobb nélküle. Viszont éjjelre még 4 évesen is kapott pelust, mert bepisilt. Hiába volt este "ivásmegvonás", éjjeli ébresztgetés (óriási hisztit csapott, ha felébresztették). Így nála maradt a türelem, míg magától nem szólt, hogy most már nem kell éjjelre a pelus (sógornőm védőnő).

2012. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányom nappalra 22 hónaposan lett nappalra szobatiszta, éjjel még mindig vannak balesetek, pedig már elmúlt 5 éves. Voltunk kivizsgáláson, és teljesen normális, azt mondták, majd kinövi, ha megérik rá az idegrendszere. Kiscsoportban még a délutáni alvás alatt is sokszor bepisilt, de ez soha nem okozott problémát az ovónőknek, azt mondták, ne aggódjak, több gyereknél is előfordul.
2012. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kislányom augusztusban lesz 3 éves és május óta szobatiszta nappal.

Este lefekvés előtt 3-4 deci tejet iszik, ha nem kap hisztizik. Próbáltuk éjszakára levenni róla a pelust, de folyton öszepisilte magát, így visszaadtuk rá. A védőnő szerint ráér még. Unokatesója 4 éves volt, mikor éjjelre lekerült a pelenka.

Én nem aggódok.

2012. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!