Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő volt kb. , míg...

Mennyi idő volt kb. , míg gyermeked vissza tudta tartani a pisit/kakit, amíg elért a wc-re/bilire? Az elején mennyire voltak gyakoriak a balesetek? Mennyi idővel ritkultak?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák válaszát várom, akik úgy vették le a pelenkát és nem a gyerkőc dobta el magától.

Kortól, nemtől függetlenül.


Esetleg volt olyan is , hogy nem egész nap tudtatok "gyakorolni", mert pl. a gyerkőc bölcsis volt és a gondozók addig nem voltak partnerek a dologban, amíg otthon nem ment viszonylag stabilan ,magától nem jelzett és tudta visszatartani egy darabig?


2013. febr. 11. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

2-3 nap. 2 év 7 hónapos a kislányom és valószínű jó időben vettem le róla a pelust, ő még el lett volna vele:-). Bilibe pisil, ami elöl van. 3 hete vettem le róla a pelenkát. Délutáni és éjszakai alvásnál még van rajta, de ha megyünk a napközibe hetente 2-3 napot, akkor sem adok rá pelust, hosszabb útra még igen.


Te gyereked mennyi idős?

2013. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hál istennek mind a 3 gyermekemnél szerencsések voltunk, mert egyik napról a másikra nem kellett a pelus zavarta őket 25 és 27 hónaposan szobatiszták voltak. Nem voltak balesetek sem legfeljebb éjszaka de az is csak 1 hónapban egyszer fordult elő szóltak mindig időben ha pisilni vagy kakilni kellett nekik.
2013. febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam mind a négy 2- 2 és fél éves kora közt egyszer bejelentették, hogy nekik nem kell többé a pelenka. Ettöl kezdve nagy ritkán fordult elö baleset (pl a nadrág megakadt és nem tudta lehúzni). Ugyanekkor hagyták éjjel is abba a pelenkát, és csak egy-két olyan baleset volt, hogy azt ÁLMODTÁK, hogy a bilin ülnek...


Szerintem csak ez az egyetlen módszer, ami jól müködik, hiába akarná a szülö "elvenni" a pelenkát, ha a gyerek nem kész erre.

2013. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron, 21 hónaposan hagytam pelus nélkül a lányom.

2-3 hét alatt leszokott a pelusról.

Nála inkább az volt, hogy túl sokáig vissza akarta tartani pelus nélkül, tehát nem bepisilt, hanem könyörögni kellett, hogy bátran engedje el a bilibe.

De mondom 2-3 hét volt mindösszesen, amíg ezen átestünk.

Ekkor még nem volt bölcsis, úgyhogy egész nap tudott gyakorolni. :)

2013. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!