Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázás közben gyakoriak a...

Pelenkázás közben gyakoriak a pisilős balesetek? Nektek milyen pisibaleseteitek voltak már, és hogyan lehet megakadályozni őket?

Figyelt kérdés
Mégcsak tervezzük a gyereket, de sok helyről hallottuk, hogy a babák (különösen a fiúk) nagyon szeretnek akkor elkezdeni pisilni, amikor éppen nincs pelus a pisilőn.
2010. márc. 19. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem ritka a szoba közepéig kipisilés. : )

Én már nem is veszem a drága pelenkázó alátétet, csak aláterítek egy kisalakú törölközőt, ebből is 3-4 fogy egy héten, de mivel mosni úgyis kell, hát mosom.

Szerintem nem lehet megakadályozni, azt mondta valaki, hogy azért pisilnek ilyenkor mert a hűvösebb levegő megcsapja a kukacot. 11 hónapos kisfiú anyukája

2010. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A babám 5 hetes korában telibe lefosta a védőnőt :D Kíváncsiskodott, meg akarta nézni pucéron, hát meg is lett az eredménye. Jó sok sárga anyatejes kakit kapott cserébe végig a ruháján.

Alig bírtam visszatartani a röhögést (nem szerettem azt a védőnőt, örültem, hogy lesza***rta a babám) :D

2010. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
van fiam is lányom is. a fiam 2-3 alkalommal pisilt a peló mellé, de csak azért, mert nem figyeltem, sietni akartam. valóban a hírtelen hűvösség miatt pisilnek ilyenkor. épp emiatt nálam mindig kéznél van egy textilpeló, ha már elkezd pisilni, azt odatartom, v gyorsan visszanyomom a pelót. mai napig pár pillanatot hagyok, mielőtt levenném a pelenkát, hátha kell pisilnie. előmelegített pelenkát szokták még a hasára tenni erre a rövid időre.
2010. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak pisibalesetek vannak! :) A lányom sokszor akkor rottyantott egy nagyot, mielőtt a tiszta pelust tettem volna alá....hát volt szőnyegsikálás, mert a pelenkázóról sugárban rám (vagy a férjemre) sikerült fosikálnia! :D Jót nevettünk rajta. De pisilni is szokott ha épp pelust cserélek, de igyekszem gyorsan alátenni a tisztát...nem mindig vagyok elég gyors. :)

5,5 hónapos kislány anyukája

2010. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mutatták a korházban hogy pelenkacserekor a használt pelust be kell hajtani a feneke alá, addig tudod tisztitani a fenekét. És mikor adod az újjat akkor veszed ki egy mozdulattal. Igy nincs rá idő hogy a pelenkázóra pisiljen. Ha közben pisilne akkor az rámegy a régi pelusra, vagy ha időben észreveszed még visszahajthadod rá. Persze fiúknál ez nem mindig jön be mert ők messzebre tudnak célozni. A koraszülött osztályon ez azért hasznos mert ott nem veszik ki a babákat az inkubátorból hanem gyakran benne cserélik a pelust és igy nem kell minden alkalommal lepedőt cserélni.
2010. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A másodikon még most is röhögök... :D:D:D

Kisfiam egyébként rendszeresen nyakon pisilte saját magát. Mire odatettem volna valamit (textilpelus, vagy használt pelus visszahajtása rá) addigra kész volt a baleset. Nem mindig tudod megelőzni. Mostanában viszont érdekes, de nem csinálja. Pár napja viszont azt vettem észre, hogy ha éppen pisil, kirázza a hideg. :) Olyan aranyos, ahogy megrázkódik. (B)

2010. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam imád meztelenkedni- hagyom is. Így aztán egyáltalán nem ritka nálunk. Ma éppen fejbe pisilt, mert elfelejtettem elővenni a pelust és le kellett érte hajolnom :D
2010. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

na, hát azt, hogy hajtsam be a pelust a feneke alá, én tanultam meg itthon, a saját káromon! A faim volt már, hogy lefosott; én nyűgös voltam, veszekedtünk a férjemmel, mikor a pulyám telibe lefosott. Anyonröhögtük magunkat :)

Pisilős baleset szinte minden nap van, az ágyunkon teszem tisztába, volt, hogy egy nap két plédet is ki kellett mossak, mert en gros-ba pisilte le őket.

2-3 naponta egyszer annyira összetojja magát, hogy a háta közepéig sz@ros lesz, ilyenkor lavór, törölköző és kézi mosás következik :)

Fürdésnél is gyakoriak a hasonló balesetek. Én pl. úgy fürösztök, hogy törölkőzésnél előbb gyorsan megtörlöm a fejét, utána a pofiját hagyom a csudába és rendberakom a popsiját előbb, hogy tudjam becsomagolni a pelusba. CSak utána foglalkozok a többi testrészével. És minden pelusozásnál úgy csinálom, hogy ahogyan kiveszem alóla a használt pelust, már rakom is alá a tisztát és csak utána „kozmetikázom”

2010. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ritkán vannak pisilős balesetek,de nagyon jó sztorikat írtak az előttem szólók!
2010. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt már pisi is fosi is.Fosi sugárban szoba közepéig.Ez akkor a legviccesebb amikor hajnalban történik,azt sem tudod hol vagy,csak a kislámpa ég,hogy ne menjen ki az álom a szeméből míg megszoptatod,aztán hátha szunyálhattok.Na ennek olyankor bumm!De nevetve indul a nap:D

Pisis sztorink közül azon nevettem a legjobban,mikor csak azt láttam hogy pislog a fiam...szegénykém pont szembe saját magát...ÉDESEK!

2010. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!