Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2014 májusban lesz 3 éves a...

2014 májusban lesz 3 éves a kislányom. Kötelező lesz neki akkor oviba mennie arra a 2-3 hónapra?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám kijátszani, elintézni, hogy csak szeptemberben kezdjen?
2013. febr. 12. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. A jegyző felmentést adhat, ha úgy látja, a gyermek nincs olyan helyzetben, ami indokolttá tenné, hogy 3 évesen muszáj kezdenie. Ezt lehet olvasni egyes fórumokon.
2013. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A törvény 2014 szeptember elsejével lép életbe!


Nem lesz kötelező neki még, csak szeptembertől

2013. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De jó! Semmiképpen nem vittem volna el szeptember előtt, valahogy kibekkeltük volna. Más nem orvosi igazolással.
2013. febr. 12. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Lányom egyidős a tiéddel. Most fogod beíratni oviba?
2013. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát elvileg igen, be kéne, mert még ebben a nevelési évben tölti be a 3. évet. De én nem szeretném vinni, ezért be sem iratom.
2013. febr. 12. 21:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én olvasatomban ez úgy szól, hogy ha betölti a 3 évet a gyerkőc, 2014 szeptemberétől az ovi köteles felvenni (ha beíratod). Én úgy tudom, hogy lesz továbbra sem kötelező az ovi, de ha kéred, kötelesek lesznek felvenni.

Javítsatok ki, ha nem így van, nem olvastam a tv-t szó szerint, csak ahogy írtak róla a neten, nekem ez jött le.

2013. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Abban az évben kell beíratni, amelyik év Augusztus 31-ig betölti a 3 évet. Tehát nem is kell még beíratnod, mert az idén augusztus 31-ig nem tölti be. Szerintem jövő tavasszal kell beíratnod, és jövő szeptember 1-től vagy köteles vinni.
2013. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!