Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítene nekem valaki pelenka...

Segítene nekem valaki pelenka kérdésben? Miért nem jó (már) rá?

Figyelt kérdés

Ugye vannak különböző méretű pelenkák. Mindegyiknek vannak mérethatárai.


Vegyünk a Pamperst(bocs, ezt használjuk) pelust:


Méretek

3(4 - 9 kg)

4(7 - 18 kg)

4+(9 - 20 kg)

5(11 - 25 kg)

6(16+ kg)


Na most, oké, hogy a pelenkák átfedik egymást (pl. 4: 7-18; 4+: 9-20) én ezt értem, de egy épp hogy 10 kilós gyerekre miért nem jó a sima 4-es pelenka?

Miért a 4+ kell?


Elvileg, ha nagyon "kiszeretném használni" a kg-os határt, akkor a 4-es pelus egy 10 kilós gyerekre kb. még 7-8 kiló plusszal lenne szűkös, nem?!


Ehelyett a + 7-8 kilót (amit évek alatt szed össze) rögtön bele kell "zsúfolni" egy 4+-os pelenkába, ami 9 kilótól kezdődik.


Miért vannak akkor ekkora határok a kilós méretek között?

Miért nem írják azt a 4-es pelenkára, hogy 7-10 kilóig, a 4+ pelenkára meg 10-15 kilóig és így tovább?!


Azért, azt nem hiszem el, hogy egy 16-18 kilós gyerekre (aki kb. 3 éves, persze ismerek 6 éves fiút 18 kilóval futkorászni) 4-es pelenka kellene..


2013. febr. 15. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért,mert a gyerekek súlya nem feltétlenül jelzi az alkatukat.Hiszen ha összehasonlítunk egy másfél éves 10 kilós,és egy egy éves tízkilóst,nyilvánvaló lesz,hogy a combok,és a has körfogata nem azonos,hiába a súlyuk egyforma.Ebben az a jó,hogy újszülötteknél még mérvadó a súly,utána pedig sorban lehet a nagyobbat venni,amikor már látod,hogy nem kényelmes,vagy nem megbízható a kisebb méret.
2013. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztaltam a Pampersnél. Minden méretet hamarabb kinőtt, mint az indokolt lett volna a felirat alapján. Most 6 és fél kiló a lányom és már éppencsak jó rá a 3-as, pedig nem egy húsos baba.
2013. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sumergo ***** válasza:
Hát bizony a súlyból nem következik egyenesen a gyerek alkata. A lányom 9 kg, és simán jó rá a 4-es pelus, és még jó darabig biztosan jó is lesz rá, ez látszik mikor ráadom. Ahogy nekilendült most a bilizésnek (folyton rá akar ülni), lehet nem is kell majd nagyobb méret.
2013. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A comb vastagsága, a pocak körfogata... ezek miatt van a nagy sávhatár megadva. A fiam 10,7 kg-os volt, amikor már a !+ kellett, most 11 kg, és már lassan szűk lesz az 5-ös méret! Vaskos combjai vannak, 2 éves.
2013. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval 4+ akartam írni a !+ helyett, bocsi! :)
2013. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anno mi is pamperst használtunk, de nekünk szinte a szobatisztaságig, majdnem 2 éves koráig a sima 4-es jó volt. Pedig akkor már 13 kg volt a fiam. Alkat kérdése is, nem csak a kg-októl függ, hogy milyen méret kell. Az én fiam vékony, de erős csontú gyerek, a combját pl. soha egyetlen pelenka sem szorította.
2013. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekünk meddig lesz jó, de 12 kiló felett van és 4-es kap. Bőven jó rá. De a 4+-t és az 5-öst is volt szerencsém rápróbálni,azok is jók rá. Remélem, hogy 16 kilósan már nem lesz pelenkás
2013. febr. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!