Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is van majdnem 4 éves...

Másnak is van majdnem 4 éves gyereke aki nem szobatiszta éjszakára? Tehát még pelenka kell rá.

Figyelt kérdés
Lányom májusban lesz 4 éves de éjjel még mindig kell neki pelenka.2 éves kora óta nappalra stabilan szobatiszta.
2013. jan. 8. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

4 évesnek pelenka?

hagyd el a pelnkát éjjelre csinálj egy esti rituálét vagy akár ébreszd fel éjjel egyzser végtelenségig nem lehet pelenkás, semmi más mint kényelmi megoldás a gyermek részéröl. vegyél vizhatlan lepedöt és hajrá vágjál bele

2013. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tesóm kislánya volt ilyen. Hormontermelődési probléma is állhat a háttérben. Érdemes kivizsgáltatni 4 évesen már, mert ha ez a gond, akkor gyógyszerrel gyorsan megoldódik. Bár állítólag 5 éves korig normális kategória.
2013. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Ismerősöm lánya tavasszal lesz 5 és mai napig pelenkát ad rá éjszaka. Hát nem tudom...

Szerintem is ez kényelem semmi más. Nem túl pihentető dolog éjszaka ágyneműt cserélni, de na... Egy ennyi idős gyerekre már nem kell pelenka éjszaka.

Vannak olyan lepedők, amiknek neylon az alja, de pamut a teteje, ebből szerezz be párat és ezt csak lecseréled éjszaka, nem lesz pisis a matrac sem.

2013. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6 éves korig normális az éjszakai bepisilés. a fiam 4,5 évesen lett éjjelre is ágytiszta. (1,5 évesen nappalra, 2,5 évesen délutáni alváshoz sem kellett pelus, csak vhogy éjjelre). ha többször száraz neki reggelre a pelusa, akkor tegyél alá vízhatlan lepedőt és vedd el a pelust. én még kb 1 hónapig keltettem éjjel pisilni, aztán elhagytuk azt is. bár azért vacsi után nem itatom degeszre, max 2 decit iszik.
2013. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
nem értetek veletek egyet.Egyszerűen nem érett még rá.És attól hogy leveszed róla a pelust attól még be fog pisilni.Nem kényelemből pisil be minden éjszaka.Azért mert nem ébred fel rá hogy pisilni kell.Az sem megoldás ha kelted éjjel pisilni.Szegény nem alussza ki magát és ehhez szokik hozzá hogy éjszaka pisilni kell.Azok a gyerekek akiket éjjelente keltegetnek pisilni ,na azok sem szobatiszták éjjelre,
2013. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2 vagyok

Osztom 5. véleményét, és még annyit tennék hozzá, hogy nem csak az ébresztésnek nincs értelme, hanem annak sem, hogy este nem adunk neki inni.

A cél az, hogy ne pisiljen be, tehát ha kell neki éjjel vagy hajnalban, akkor időben ébredjen meg az ingerre és menjen ki pisilni.


Az enyémek van hogy este még az ágyban kérnek inni vizet, és kapnak is. A három évesem még havonta 1x kb. bepisil, mert pl. azt álmodja, hogy elmegy pisilni.

A vízhatlan lepedő tényleg nagy segítség. :o)

2013. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
12 órát alszik éjjel és olyan mélyen h kb semmire nem ébred fel.Én is nagyon nehezen lettem szobatiszta és 30 éves fejjel is éjjel 3-4x megyek pisilni, hát még terhesen...
2013. jan. 8. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelen! :) 4 éves volt a lányom, mikor először megkerestem ezzel a problémával a gyerekorvost, akkor azt mondta, hogy egyáltalán nem kell ezzel még foglalkozni, 5 éves korig normális. 5 évesen kértem beutalót a gyereknephrológiára, ahol kivizsgálták tetőtől talpig, minden rendben van vele. Járunk pszichológushoz is, de csak azért mert nagyon szeret menni a lányom, ártani nem árt, de szerinte sincs semmi baj. (ingyenesen járunk havi egyszer). Én 5 éves koráig adtam rá pelenkát, azóta vízhatlan lepedőt használunk. Ő nagyon mélyen alszik, nem ébred fel arra, hogy bepisilt, és felébreszteni sem tudom (ezt nagyon nem is tanácsolták). Már elmúlt 6 éves, 1 hónapja cseppcsengőt használunk, mostanában jutottunk el odáig, hogy ennek a hangjára felébred, kimegy a wc-re és ott fejezi be a pisilést, lassan sztem megérik a dologra ennek a segítségével. De az első 2-3 hétben erre sem ébredt fel, pedig kb olyan a hangja, mint a légzésfigyelőnek. Mondjuk nektek ezt még nem ajánlom, mert van még időtök, és csak 4 éves kor után javasolják. Csak mivel anyósom mondta, hogy a férjem kb 7-8-os volt a suliban, mire megszűnt az ilyen jellegű gondja, gondoltam, hogy addig azért nem várok. Szóval kitartás, nem vagytok egyedül ezzel a problémával, előbb-utóbb (reméljük inkább előbb) ágytiszta lesz! :)
2013. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
4-es vagyok, természetesen, hha kér az ágyban inni, akkor kap. nekünk így jött be, így működik, másnak meg máshogy. egyébként engem is keltett anno anyukám, meg kb mindenkit, mégsem lett tőle semmi bajunk, sőt még kialvatlanok sem voltunk, mert arra fel sem ébred a gyerek.
2013. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Már kicsit unalmas ez a "4 évesnek minek pelenka?"Nem minden gyerek érik meg az ágytisztaságra két évesen.

Az ébresztgetett gyerek meg nem ágytiszta.Akkor lesz ágytiszta ha maga érzi alvás alatt is az ingert, és felkel rá.

Saját példa.Három éves fiam még délben is bepisil.Nyilván minden vágyam hogy elhagyja a pelust alvásra is.Két hétig éjszaka nem adtam rá a pelust.A leírtak szerint ébresztettem éjjel.Félálomban rá a wcre.Nem pisilt.Vissza az ágyba aludni.Fél óra múlva csurom pisi.Akkor ez esetben mi a teendő?Minden nap a pisis holmit mostam, nem aludtunk rendesen stb...

2013. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!