Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet rossz a "bőség zavara"?...

Lehet rossz a "bőség zavara"? Ha annyi játéka van egy 2 évesnek, hogy tele a ház és a padlás is? Mit gondolsz, ha minden vásárláskor kap valamit a gyerek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ilyenkor később már semminek sem fog tudni örülni?
2013. febr. 15. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem igen,lehet rossz.

azt vettem észre sok kisgyereken, akiknek annyi játékuk van, hogy nem tudja merre nézzen,hogy ők később már nem sok mindennek tudnak örülni, vagy csak igen értékes dolgoknak, de annak is csak úgy, ha többféle van persze.

tisztelet a kivételnek.

2013. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha minden vásárlásnál kap valamit, rettentően rászokik és nem győz anya irulni pirulni ha épp nem akar venni valamit és majd amit a gyerek rendez.

Egyébként a lelki világának sem tesz jót a bőség. Másrészt nem tanul meg örülni, vagyis rosszul fogalmazom, elfelejt majd örülni dolgoknak.

2013. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ha el van halmozva,kisfiam nagyobb ajándékot karácsonyra,szülinapra,névnapra kap az év többi részében is szokott kapni apróságot,kis puzzle stb,de nem rendszeresen,szerintem elég játéka van és mivel még csak 22 hónapos lesz még bőven az évek folyamán.Ezenkívül van kismotor,benti mérleghinta,kinti hinta,sok könyve,plüsse.Nem hiszem,hogy jó ah a gyerek el van halmozva és rendszeresen kap valamit minden vásárlásnál.
2013. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tud vele mit kezdeni , sőt a fantáziáját sem fogja használni.

Nálunk is rengeteg játék van ,de 6-8kosárba szedem Őket és cserélgetem ,illetve kap időnként olyan játékokat is amit csak akkor köti le ha Ő maga találja ki mit lehet vele csinálni ,amíg kicsi volt, ilyen volt a flakon babbal töltve ...

2013. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!