Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeketek mikor kezdett el...

Buzgómócsing kérdése:

Gyermeketek mikor kezdett el beszélni? (Folyékonyabb jelleggel)

Figyelt kérdés
Az én kislányom másfél éves egyelőre csak néhány szót mondogat és aktívan gügyög. Anya, apa, mama, baba ilyesmiket. A Ti gyermekeitek mikor kezdtek el összefüggő mondatokat mondani? Például "Éhes vagyok" ilyesmire gondolok. :)
2013. febr. 15. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

enyém 2 éves kora után, bár akkor még csak inkább utánozta azokat a mondatokat amiket én mondtam és kijelentette a körülötte lévő tárgyakra, hogy micsodák.

igazán 3 éves kora előtt picivel kezdett el úgy igazán kommunikálni, mindent mondani, lelőhetetlenül :)

most 3 éves múlt, szép összetett mondatokat mond amikben már van logikai kapcsolat is, ragozással sincs már gondja és most már rendesen bejöttek a kérdések (mi ez, miért, mi csinál, stb)

2013. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Másfél évesen már rovid mondatokat mondott. Most lesz 2 éves, énekel, mondókázik, be nem áll a szája egész álló nap. :)

Olyan 15 hónaposan kezdett folyekonyabban beszélni, de addig is használt nagyon sok szót.

2013. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiam 16-17 hónaposan mondott először rövid mondatokat, pl: "kérsz még" (amikor éhes volt). Most 2 éves, a kortársait védőnő szerint jóval megelőzi beszédfejlődésben, bővített mondatokban beszél, megfelelően ragoz. Pl: "Nem kérem a kisautót, inkább motorozok". "Most nem indítjuk a mosógépet, majd csak holnap indítjuk". "Nem fázok, nem kell kesztyű". Nagyon örülök ennek, és sokkal könnyebb már vele így az élet, de ő más területen volt nagyon lemaradva, a mozgásfejlődésben! Igaz, hogy kapaszkodva felállt 9 hónaposan, de 19 hónapos korában tette meg csak az első lépéseit, és utána még egy hónapig továbbra is inkább mászott! Most 2 éves, szalad, csak győzzem utolérni!:)

Ezért ne aggódj, mert egyfelől egyáltalán nem vagytok lemaradva, másfelől pedig a te kislányod biztosan más téren fejlődött gyorsabban! De ha nem, akkor is simán lehet belőle akár Nobel díjas felfedező is majd! :) Nem ezen múlik!

egy 14 éves, és egy 2 éves anyuja

2013. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb 2 év 2 hósan. Semmiről nem vagytok lemaradva!
2013. febr. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 16 hónaposan már nagyon sok szót használt,1,5 évesen már mondott rövid tő mondatokat,21 hónapos múlt hosszú összefüggő mondatokat mond,rengeteg szót tud.De pl kisöcsém mind ezt 3 évesen csinálta.
2013. febr. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocsánat elküldte,szóval ilyesmiket mond:-Apa csücsülj ide vissza?hol van a mama?Kiégett a lámpa.Én is kérek sütit.
2013. febr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27 hónaposan kezdett el beszélni. Kb. 1 hónap múlva mondott rövid mondatokat, néhány hónappal később már folyékonyan beszélt.
2013. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!