Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mennyi ideig küzdenétek a...

Ti mennyi ideig küzdenétek a helyemben, hogy délután gyermeketek elaludjon?

Figyelt kérdés
3 éves lányomat kész rémálom elaltatni délutánonként.Minden délután legalább 1-másfél óráig altatom, mire elalszik.Beszélget magában, rugdossa a falat, veszekedni kell vele hogy feküdjön rendesen.Van, hogy feladom, mert lenne egy halom házimunkám, és azt mondom oké, nem alszunk, de akkor este 6-tól már kegyetlenül rossz a kislányom, egész este rosszalkodik és hisztis.Amúgy ugyanez a helyzet este is, de akkor kénytelen vagyok ezt a procedúrát végigcsinálni, csak sok ez a napi 3 óra altatás,főként, hogy közben a kistestvérnek is szüksége van rám.Mi lehet a megoldás?
2013. febr. 7. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csendes pihenőt tartok a lányomnak!

Ebéd után mese nézés, addig a kicsi alszik, én meg takarítok, mosok, vasalok...

Én nem szenvedek az altatással, nálunk is ez volt!

Délután kimegyünk sétálni, elmegyún Apa elé.

Így 6-kor vacsi, fürdés, 7-kor fekvés, az apja altatja, 5 perc alatt kidől!

2013. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
A fiam 2 és fél éves lassan, nekünk is egyre nehezebb elaludni délutánonként.Reggel 7, fél 8 körül felébresztem, reggeli , tízórai és valami könnyű ebéd vagy nasi után már elalszik dél és 1 között. Ilyenkor bekapcsolok egy mesét, behúzom a függönyöket, hogy teljes legyen a csend és nem csinálok semmit. Ha nagyon nem akar aludni babakocsiba rakom és irány sétálni, általában 10 perc után alszik.
2013. febr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Reggel korábban felkelteném, hogy álmos legyen délután, szerintem ezzel könnyen megoldódna a probléma.
2013. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

A lányom még csak 1,5 éves, de 2-kor berakom a kiságyba és tudja, hogy 4-fél5-ig pihenő van.

Ha fent marad, akkor azaz ő baja, én addig nem megyek be hozzá.

Ilyenkor vagy eljátszik, vagy elbeszélget magában.

Ha esetleg nem alszik délután, akkor sem fektetem le hamarabb este. Akkor így járt..

2013. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi minden eddigi választ!

A délutáni szieszta azért nem válik be, mert a mi szobánkban van a tv, ahol a pici is alszik, tehát mesenézés kilőve, egyedül nem játszik el, ott kell ülnöm vele a szobájába.Ha meg magára hagyom és nem figyelek rá, bemegy a picihez és felébreszti.

Korábban fogom kelteni, de mikor lenne az ideális hogy ébredjen?Negyed 8-körül kel mostanában.

2013. febr. 7. 14:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 2 eves kora ota nem alszik delutan. Jelenleg 3 eves. Sem a bolcsibe sem az oviba nem aludt/alszik. Este sincs gondom mert 19-kor mar alszik , legkesobb 19:20-kor. Reggel 7:30-kor ebresztem (mert megyunk 9-re oviba). En soha nem eroltettem. Annyiban valtozott a helyzet, hogy amikor aludt delutan akkor 20-21 ora kozott aludt el valamikor. Amiota nem alszik delutan 18 orakor van vacsora, utanna egy rovid kis mese, furdes es mar alszik is mert faradt. Nekem igy is jo mert este 19 ora utan rengeteg hazimunkat eltudok vegezni es meg egy dvd-re vagy tornazni is marad idom boven. Kiveve persze a porszivozas vagy a zajos tevekenysegek ezek maradnak hetvegere vagy delutanra.
2013. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
akkor keltsd 6-kor!
2013. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én kitartottam egészen az ovodáig, ugyanis addig nem akart aludni, ugyanez a cirkusz ment mint nálatok. De tudtam ha leszoktatom az alvásról, akkor az oviban sem fog aludni. Hát most igaz hogy el kell hoznom délben az oviból, egyelőre még nem alhat ott, de ahogy hazaérünk egyből álmos és nem is ellenkezik hogy aludni kell. Szóval a koránkelés és az ovi egyben lefárassza.
2013. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomról írtál volna, csak neki nincs tesója. Az én lányom hétköznap alszik az oviban, de hétvégeken ugynaúgy nem akar aludni, mint a tied. Én már feladtam. Eleinte én is 1 - másfél órát próbálkoztam vele, de majdnem én aludtam el, így most már nem is erőltetem. Ha látom rajta ebéd után, hogy nagyon álmos, akkor elviszem aludni, ha nem, nem, ilyenkor viszont este 8-kor már alszik.
2013. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, kedves utolsó, mert hétvégén később kelünk. Ezért is tanácsoltam, hogy korábban kell felkelteni. Nálunk sokszor úgy néz ki a délutáni alvás, hogy anya alszik, gyerek meg kimegy apával játszani :) Elég jó rendszer, nem? :) Hétköznap hatkor kelünk, így délutánra megint jönnek az álommanók. (Sajnos hozzám is!!)
2013. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!