Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok is ilyenek az óvónők?

Nálatok is ilyenek az óvónők?

Figyelt kérdés
Gyermekem szeptember óta óvodás. A szülők a kötelező dolgokon kívül (csoportpénz, gyümölcs) különböző ajándékokkal és szolgálatokkal kedveskednek az óvónőknek. Nem a csoportnak vagy óvodának szereznek dolgokat, hanem a személyesen az óvónőknek. Én olyan pozícióban dolgozom, hogy nem tudok nekik semmit felajánlani, ráadásul a főállásom mellett máshol is dolgozom, hogy valahogy megéljünk. Magyarul: sem időm, sem pénzem, sem lehetőségem nincs az óvónők lekenyerezésére. Mi a véleményetek erről? Mennyire általános ez a szokás az óvodákban?

2013. febr. 16. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez nem szokás,és nem is tartom egyáltalán szerencsésnek az ilyesmit.
2013. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nincs így szerencsére!


Ajándék csak év végén, pedagógus-napon van.

2013. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tavaly Bp járt Bölcsibe, oviba, a lányom.

Szedtek csoport pénzt az ovónők, amiből karácsonykor játékot vettek, ami az Oviban maradt, vagyis az Oviba vették!


Most vidéken jár Oviba, itt egy szülő szedi a csoport pénzt, amiből névnapon vesznek egy bonbont az óvónőnek, azzal megköszöntik mindenki nevében!

A gyerekeknek Mikulásra a csoport pénzből vették a Mikulás csomagot. Most a maradék pénzből a csoport elmegy majd kirándúlni!


Nekem ez sokkal jobban tetszik, mint az előző Oviban.


Én karácsonyra adtam az ovónőknek, dadusoknak 1-1 bonbont, meg pedagógus napra is fogok, mert a lányom ha bepisil nem szólnak érte, ha nem eszik megetetik, szóval foglalkoznak vele, nem úg mint az előző Oviban, ahol csak vissza akarták rakni Bölcsibe mert nem volt kedvük hozzá, mert néha fel kellett volna állni...

2013. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 éve mikor fiaim ovisok voltak,náluk sem volt ilyen lekenyerezés,év végén kaptak virágott a szülöktöl ,az óvonők,és logopédus ,illetve balagáskor.
2013. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sem szokás.De évvégén, karácsonykor, pedagógusnapon magamtól szoktam vinni nekik egy-egy doboz jobb bonbont. Látszik, hogy nem várják el de jól esik neki, és nem a gyerekkel mások utána, hanem velem kedvesebbek a figyelmesség miatt.
2013. febr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Folyamatosan semmiképp nincs ilyen nálunk. Nyilván az ember karácsonyra, esetleg névnapjára kedveskedik az óvónőnek egy kis aprósággal, nem kell megterhelni a pénztárcát, kb. egy negyed kilós kávé vagy egy kicsi bonbon megteszi, a szándék a lényeg. De ez évente kb. 2 alkalom/óvónő.
2013. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia! A kérdésedből úgy tűnik, mintha erről az óvónők tehetnének, pedig a leírásod alapján ez a szülők hülyesége. Szerintem egy normális óvónő nem vár el ilyet, és ha mégis így „dörgölőzik” valamely szülő, attól a gyerekével nem bánik kitűntetetten. Vagy nálatok, úgy látod, ettől megkülönböztetés van?


Nálunk ilyen nem volt az oviban (vagy legalábbis szerencsére én nem tudtam róla), ünnepekkor közösen adtunk ajándékot. Bár az tény, hogy ilyenkor volt egy-két szülő, aki még pluszban külön is odatolta a gyereket egy kis csomaggal az óvónőhöz, de én azt gondolom, ez szánalmas – ha együtt ajándékozunk, akkor nem kéne ilyet csinálni, nagyon visszatetsző. A legtöbb szülő viszont nem tett ilyet hál' istennek.

2013. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az óvoda már/még nem aktuális, de a jelenség mindenhol él.

A csúcspont nekem a zeneiskolai vizsga volt. Úgy járultak a tanárnő elé a szülők, mint valami fáraó elé a datolyával.


Semmi sem kötelező, ne foglalkozz ezzel. Mindig lesz olyan szituáció, amikor valakinek tömegek visznek ajándékot, van szülő, akinek ez valamiért fontos. Neked nem kell hogy az legyen

2013. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem hibáztatom az óvónőket ezért, inkább a szülők "noymulásának" tudom be a jelenséget. Mivel nekem is ezek az első tapasztalataim az óvodával kapcsolatban, azt gondoltam, hogy ez "íratlan szabály", de válaszaitokat olvasva megnyugodtam: nem én lógok ki a sorból, hanem a nyomulós szülők akarnak kitűnni..
2013. febr. 23. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!