Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyermek akinél ki...

Van olyan gyermek akinél ki marad a miért korszak?

Figyelt kérdés
kisfiam 3 éves,igaz nemrég kezdett el beszélni,2 honappal a szülinapja elött,de nem beszél folyékonyan most sem,söt érthatatlanül beszél,alig érteni vala mit,én értem csak mas nem igazan.valahogy nem kérdez,nincs kérdömondata.nincs a miért szó sem.hogyhogy?vagy annak muszáj lennie?a keresztfiam ilyenkor már régen miértezett,de igaz ö hamarább beszélt

2013. febr. 16. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

az én lányom igaz már folyékonyan beszél

de ő nála inkább a "kit" mit" a duma,de mindenre..már idegesít nagyon :)

ha érthetetlenül beszél kérdezz rá újra mond meg neki hogy mondja érthetően mert nem értetted,.

olvass neki sok mesét meg nézzen is hadd bővüljön a szókincse,nem elég az hogy te érted és ő ez neki elég,mert hogy anya úgyis érti mit mondok minek beszéljek..

na persze..nem nem!

tessék szépen kommunikálni,de ha nem megy az oviba úgyis el kell kezdenie.

2013. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 27 hónaposan kezdett el beszélni. Néhány hónapon belül folyékonyan, mások számára is érthetően beszélt. Most, 1 évvel később sincs még(?) miért korszaka. Neki "az mi? az mi?" volt egy darabig, de elmúlt.
2013. febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

pont most beszéltem erről a logopédusunkkal.


szép sorban vannak a dolgok, tiéd eleve le van maradva, furcsa is lenne, hogy egyből átugrana a miért korszakra mikor még nem is beszél rendesen ahogy írod.

először a főneveket kezdik használni és csak azután jönnek az igén, a cselekvések. ahogy érik az agy, úgy jönnek majd a kérdések is ebben a sorrendben. először fogja kérdezni, hogy mi ez? ugye a főnevekre. utána a mit csinál? cselekvésre. és csak azután jön a miért ami már egy bővebb, összetettebb dolgot takar, megérik az agya a cselekvések, dolgok kapcsolatára.


nem fog kimaradni nálatok sem, csak később jön el.

enyém 27 hónaposan kezdett el beszélni, egyből mondatokat mondott, majd most, 10 hónappal később kezdett el miértezni, de még ritkán, napi 1-2 miért van, míg miez? meg hasonlók kb. percenként :)

2013. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam most 21 hónaposan kezdett el folyékonyan beszélni eddig csak szavakat mondott,tő mondatokat,pont kérdeztem logopédus ismerősöm mikor jön el a kérdézős korszak,mondta hogy valószínűleg pár hónap múlva,szóval szerintem kisfiad is rátér majd
2013. febr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 és fél éves, régóta folyékonyan beszél, és eddig nem volt ilyen korszakunk, szerintem már nem is lesz. Volt pár hét "Ez mi, ez meg mi", mindenre ezt mondta, pedig tudta, hogy az mi, de szerencsére ez is a múlté már. :-) Szerintem lesz kérdezős időszak, de nem biztos, hogy "miért"
2013. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!