Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Morbid dolog, ha egy 6 éves...

Morbid dolog, ha egy 6 éves gyermek Drakulának öltözik az óvodai farsangon?

Figyelt kérdés

A férjem mindenre kapható a gyermek kedveskedése által,vett már neki koponyás motívummal pólot -kaptunk is érte az oviban,hogy a gyerek nyugtalanul alszi délben és biztosan a pólója miatt .

Ma délután elmentek holnapra jelmezt kölcsönözni, a gyerek már előre mondta,hogy ő vámpír lesz,reménykedtem benne,hogy az apukája okosan terelgeti majd egy Szuperman-es es jelmez felé,de hazatértek nagy hahotázva egy Drakulagrófos jelmezzel és van hozzá egy iszonyat rémisztő gumiálarc is :-O .


Arra gondoltam,hogy a gumiálarcot nem engedem neki felvenni,estleg beteheti a vámpírfogat és emellé felveszi a gyönyörű zsabós inget,nadrággal,derékbandázzsal,díszmellényel,palásttal.

Mit tegyek ?


2013. febr. 6. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem, ha az álarcot kihagyjátok, ahogy írtad, akkor nem lesz morbid.

Nekem volt olyan kislány a csoportomban, aki vámpírnak öltözött be szintén 6 évesen, az anyukája még vércseppeket is festett a szája köré, persze nem durván és senki nem botránkozott meg. Még a kis 3 évesek sem féltek tőle:-)

2013. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha nem veszi fel az álarcot és nem nagyon ijesztő, akkor elmegy sztem. én azon botránkoztam meg, mikor elsőben a lányom osztálytársa a sikoly főszereplő volt, sikoly álarccal. na azért pszichopata tömeggyilkosnak öltöztetni egy elsőst egy horrorfilmből az erős. a vámpír még akár vicces is lehet
2013. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

:) Ilyen férj kéne nekem is! :)

Én nem botránkoznék meg egy drakula jelmezen, bár az álarcot tényleg ne tegye fel a gyerekek között.

Az én fiamnak is van több halálfejes cucca (pólók, sapka, kendő, zokni), simán ráadom az oviba is. Ha az óvónő azt gondolja, hogy a gyerek ettől alszik nyugtalanul, akkor elég vaskalapos felfogása lehet.

2013. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem egyáltalán nem morbid. Az óvónő meg nem komplett.Nálunk az oviban a fiúk hordtak koponyás motívummal pólót és egy se volt nyugtalanabb az átlag óvodás kisfiúknál. Nem tudom egy vámpír mennyivel rosszabb egy ninjának vagy kalóznak öltözött kisgyereknél, aki a műanyag kardjával végigbökdös mindenkit meg üvöltve fel-alá rohangászik a folyosón. Láttam már ilyet is.


Most amúgy is divat pl.a kislányok között a Monster High, az enyémeknek is van több babájuk (zombi, drakula, meg mindenféle szörny baba), ezekkel ugyanolyan tök átlagos történeket játszanak el, mint a Barbikkal vagy hercegnőkkel. Ahol most lakunk, ott szinte minden második kislánynak Monster High-os az iskolatáskája, de ha nem akkor a tolltartója, a pólója, a pizsamája és nem lelkibetegek meg nyugtalanok. Viszont ha igazán morbidot akarsz látni, akkor a guglin nézd meg a Skelita Calaveras képeket. Ez már nálam is kiverte a biztosítékot.

2013. febr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem, csak korai még.

Nincs olyan 6 éves, aki tudná, ki az a Drakula.

2013. febr. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Az én fiam már 3 évesen vámpír volt az oviban... Aztán sorozatban a két fiú felváltva vagy 2 évig... mostanra szerencsére megunták. Én is festettem az állukra vércseppeket,a szemük alját sötét szemhéjfestékkel "karikásra" festettem, és kaptak egy kis arcpirosítót, piros rúzst, betették a vámpírfogat, bezseléztem a hajukat. Mondjuk én olcsóbban kihoztam, fehér ing, fekete nadrág, fekete cipő, csokornyakkendő van mindkettőnek (ünneplős szerkó) és magam varrtam hozzá fekete palástot. Szerintem egyáltalán nem morbid.
2013. febr. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Az én lányom tavaly 6 évesen vámpír akart lenni a farsangon,és az is volt.Vettem neki egy vörös melíros fekete hosszú parókát,vámpírfogat,arcfestékkel fehérre meszeltem az arcát.A száját pirosra úgy hogy olyan volt mintha egy vércsepp is lenne rajta.Fekete palást,alatta piros csipkeruha.Senki nem ismerte fel.A gumiálarc helyett fesd ki az arcát,és nyugodtan lehet vámpír:)
2013. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nincs vele gond,ennél sokkal durvábbaknak szoktak öltözni a modern akcióhős mesékben szerinte sokkal ilyesztőbb dolgok vannak.Ráadásul egyénibb mint egy 29.Szuperman meg Pókember.
2013. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nagyon jó ötlet.

Tavaly oviban a kicsi fiam, akkor 3,5 eves volt, csontváznak öltözött. Az tetszett neki. Mi csak csontikának hívtuk.

2013. febr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére jól alakult minden,az oviban mikor öltöztünk kijött az óvónéni érdeklődni,hogy minek öltözik be a kisfiam ,mikor mondtam,hogy vámpírnak ,de az álarcot nem engedem neki felvenni,akkor direkt az óvónéni kért,hogy mivel a többiek is beöltöztek ijesztő jelmezekbe nyugodtan engedjem a kisfiamnak is,hogy vegye fel az álarcot :-D .

Mikor jöttünk el a férjemmel éppen fényképezkedés volt,csoportképet csináltak róluk,a kisfiam feltolta a gumiálarcot a fejére és betette a vámpírfogat,de olyan ártatlan szemekkel nézett eközben,hogy egyáltalán nem volt ijesztő .

2013. febr. 7. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!