Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy már nem látom...

Normális, hogy már nem látom olyan kiemelkedően okosnak kislányomat?

Figyelt kérdés
2 évesen el voltam ájulva tőle, értelmesen beszélt, kicsit sem olyan volt, mint egy 2 éves. 10 hónaposan megmutatta a mesekönyvben szinte az összes állatot, azt amelyiket mondtam. Most 5 éves, nem mondom, h nem okos, de nem kiugró. Persze 2 évesen született egy kishúga és már kevesebbet foglalkoztam vele.
2013. febr. 19. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen tökéletes úgy a gyermeked ahogy van. Mért kellene kiemelkedően okosnak lennie? Neked amúgy is ő a legügyesebb. legszebb, legokosabb a világon. Ha nem így gondolod akkor sincs baj mert akkor legalább reálisan látod a gyermeked.
2013. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális. Te legalább nem vagy elszállva, sok anyuka szerintem túlértékeli a gyerekét. (Azt külön szeretem, amikor 2-3 éves gyerekeknél már a zseniséget vizionálják...)
2013. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem csak a lexikális tudásból áll. Ha mutatod neki, hogyan kell egy babával bánni, pelenkázni, etetni, akkor ezt is meg fogja tanulni, de ez jelenlegi 5 éves korában nem tartozik a mérhető tudáshoz. Ezen kívül a szociális képességei fejlődnek ebben az életszakaszban, hiszen - gondolom- óvodába jár, és kistestvére is született. Tanulja az alkalmazkodást, érdekérvényesítést, együtt játszást, segítségnyújtást.
2013. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Na, hogy ne legyek túl szigorú másokkal, magamba néztem. Én is el voltam szállva, amikor a lányom nem egészen 5 évesen olvasni kezdett. Azt gondoltam: húú, mire iskolába kerül, hogy fog olvasni...! Most 6 éves múlt, és még mindig nem olvas folyékonyan (persze nem is kell neki).

A fiam nem egészen 2 évesen szuper kis fejlábemberkéket rajzolt, én meg el voltam ájulva. Most 4 éves lesz, és tök ugyanolyan emberkéket rajzol, mint 2 évvel ezelőtt :DD

2013. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem igen. Én értékelem azokat a szülőket, aki reálisak a gyermekeikkel kapcsolatban. Hiszem, hogy ez a gyerek érdeke is. Kicsinek engem is "sztároltak", azt sulykolták, mekkora zseni vagyok, pedig az átlagnál nem hoztam többet. Később erre fájdalmas pofára esések árán kellett ràjönnöm. Pont emiatt én is igyekszem valósan látni a gyerekeimet, talán már túl kritikus is tudok lenni... És falra mászom az agyondícsérő szülőktől (hát még ha ok sincs rá) :).
2013. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4-8 évesen sok szülő hiszi a gyerekéről, hogy zseni lesz belőle. Mert ebben a korban látszólag nagyon megugrik a teljesítményük, de ez a fejlődés velejárója. Sok szülőnek tanácsolnám, hogy olvasgassa Vekerdy Tamás könyveit. Kedves kérdező, semmi de semmi probléma nincs veled és a gyermekkel sem.
2013. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb ha reálisan látod mintha sztárolnád állandóan és igen az én kérdésem is ez ugyan miért kéne MINDEN gyereknek kiemelkedően okosnak vagy szépnek lennie?

Annyira furcsállom amikor anyukák szépségversenyekre nevezik a gyerekeiket meg hogy kérdezik hogy szép e, hát kinek mi a szép.

Meg kinek mi az okos ugyebár ez is életkor függő lehet hogy abban az életkorban kiemelkedőnek tűnik (vagy az is) de később átlagos lesz mint mások.

Nincs ezzel semmi gond szerintem.

Gondoljunk már bele milyen fura lenne ha az összes gyerekétől elájult szülőnek valóban kiemelkedő lenne a gyereke vagy zseni, akkor már nem itt tartanánk hanem zseniképzőkkel lenne tele az ország.

Én is megdicsérem a gyerekeimet ha ügyesek okosak de eszem ágában nincs ezt felnagyítva híresztelni ha vki kérdez vmit arra válaszolok, ha hosszabb időt velünk tölt akkor meg úgyis látja mennyire okosak vagy nem okosak a gyerekeim.

2013. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze kistesóhoz, mielőtt elkezdenéd az anyukák jól bevált szokása szerint marcangolni magadat. A gyerekek nem egyenletes ütmben fejlődnek. Néha látváyosan és gyorsan, néha látszólag lassabban - ilyenkor készülnek fel egy következő, nagyobb ugrásra. Különben ha nem kiemelkedően okos, akkor meg mi van?? Nem az a lényeg, hogy boldog, egészséges, kiegyensúlyozott, kerek egész legyen, hogy önálló legyen, egészséges önbizalma, reális önértékelése legyen stb??? Előre szólok, nem biztos, hogy mindkét gyereked agysebész lesz, erre fel kel készülnöd! ;)
2013. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek a válaszokat! Én nem várok semmit, csak érdekelt, hogy miért van az, h 2 évesen az átlagnál jóval okosabb és most majdnem, hogy átlagos. A kicsinek közel sem voltak 2 évesen olyan képességei. Hogy mi lesz később, ki tudja:)
2013. febr. 19. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!