Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lesz ebből szobatisztasá...

Mikor lesz ebből szobatisztaság? Várjak, és hagyjam rá, hogy szól majd, vagy forszírozzam a bilizést? Nem tudom, hogyan csináljam jól.

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél éves. Nem érdekli a szobatisztaság dolog, mondhatni hidegen hagyja. Ha rajta van a pelenka, úgy is jó. A bugyikat is szereti, örül , ha az van rajta pelenka helyett. Órákon át nem pisil, tudja tartani. Általában reggel is száraz pelussal ébred, ha ráültetem a bilire, belepisil. Szeret üldögélni a bilin, mesét néz, és ha épp úgy van, belepisil/kakál, de ha bugyiban játszik, nem szól, simán bepisil, bekakál. Próbáltam most 1 hétig, nem adtam rá pelenkát. Ha épp bilin ült, oda ment a dolog, he nem , akkor a nadrágba. Most is bekakált, feladtam, visszaadtam rá a pelenkát. Nem szólt semmit, játszik tovább. Mikor lesz így szobatiszta? Folytassam a bilire ültetgetést? Vagy várjam meg, amíg szól, hogy pisilni kell? 2 és fél évesen nem kéne legalább valami érdeklődést mutatnia? Egyébként nem erőltetem a bilit neki, és nem is szidom meg, ha bemegy a nadrágba. Nem tudom, hogyan tovább.

2013. febr. 20. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktattam bilire hogy egyik napról a másikra levettem róla a pelenkát.Nagyon sok mosni valóm még az elején.De minden órában ráültettem a bilire,ordított a bilin,de megszokta.Egyébként a szobatisztaságot nyáron lehet a legjobban elkezdeni.Most már 2,5éves a lányom és nappalra szoatiszta.Éjszakára kell még rá pelenka.Remélem tudtam segíteni.
2013. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kislányom is tök jól érezte magát pelenkába, ha kakilt azt jelezte és kicseréltük. Január 4.-én múlt 2,5 éves, január végén levettem róla a pelenkát. Először arra gondoltam, hogy óránként ráültetem, aztán ebből nem lett semmi, mert magától ment a bilire. Konkrétan 2-3 nap alatt annyira belejött, hogy nem is csurgott be.

Én a helyedbe levenném a pelenkát és megszüntetném, hogy a bilin ülve tv-zzen, játszon stb, hiszen Te is csak akkor ülsz rá a wc-re, ha kell. Mondd el neki, hogyha pisilni/kakilni kell, akkor üljön rá a bilire, de ne engedd, hogy azon ülve tv-zen. Lehet, hogy megzavarja, mert nem köti össze, hogy bili - akkor oda pisilni kell. Ha alvás után üres a pelusa, akkor már érett rá, ne adjál rá pelenkát.

2013. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokta. Kedves 2.! Nagyon jól tudja ,mire való a bili, nem tekinti játéknak. Ha bepisil, megkérdezem "hova kellett volna?" mutatja, hogy a bilibe.
2013. febr. 20. 13:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

hát nálunk úgy lett szobatiszta a gyerek h hó végén már nem maradt elég pelus és pénzem sem volt venni :-(

egyszerűen nappalra nem adtam rá és kb 30 percenként bilire, wc-re ültettem

mire megjött a családi addigra már nem is kellet pelus :-)

akkor volt 2 éves

marha sokat mostam azon a két hétben de most már csak éjszakára kell pelus

most 2 éves és 2 hónapos


jó tudom h kényszer volt

de az a tanulság benne h ha levetted akkor ne ad vissza rá mert megzavarod

nem leszidni kell hanem nagyon látványosan elszomorodni h jajaja megint becsorgott nem is tudom van e tiszta bugyi naci neked a szekrényben

ajajja mi lesz már csak 1db van ha az is pisis lesz mit veszel fel majd ???

anya nem tud ennyit mosni stb...

2013. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy írtam is, nem szidom meg, nem is akarom, nem is fogom ezért soha. Ha ilyeneket mondok neki, Kedves 3., úgy tesz, mint aki nem is hallja meg, nem érdekli. Ezért vagyok már végképp tanácstalan, hogy nem tudok neki kedvet csinálni hozzá sehogy, pedig már szerintem is érett rá. (tiszta pelus éjszaka, nappal órákon át). Van 2 különböző bilije, wc szűkítője, szép bugyik.
2013. febr. 20. 14:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok, vegyem le róla a pelust, és mossam a ruhákat? Hát jó, ha mindenki ezt tanácsolja, akkor folytatom, amit 1 hete elkezdtem.
2013. febr. 20. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.


Elöl van mindig a bili? Nálunk igen és olyan büszke ha belepisil:-). Elhiszem, hogy idegesítő, de ha visszaadod rá mindig a pelust, nem is fog sikerülni. Várjál vele a héten, mondd el neki, hogy hétfőtől nincs pelenka, csak bugyi és tartsd is magad hozzá. Oké, hogy tudja, hogy mire kell a bili, de én akkor is csak arra engedném használni, amire kell.

2013. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes akár túlzó ovációt is tartani, ha a bilibe megy a dolog. A jutalmazás miatt (nem tárgyi, hanem dicséret, figyelem) motiváltabb lesz.

Akár szertartást is ki lehet alakítani.


Amikor mi próbálkoztunk, az apja lekapott egy dísz tam-tam dobot a polcról, "dobpergés", tánc, taps. Olyan büszke arccal rongyolt utána mindig a bili felé, mintha a Nobel díját venné át.

2013. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 19:48-as, ez nagyon aranyos :) dobpergés :) Mi is nagyon örülünk minden sikeres bilizésnek. Bár sokan mondják, hogy ne csináljuk, legyen természetes a dolog, de nem tudunk ellenállni :)

Lényeg, hogy vissza levettem a pelust, érzem, hogy jó úton haladunk, csak azt hiszem, kellett egy kis bíztatás. Ezt meg is kaptam, köszönöm minden válaszolónak, és megy a zöld kéz.

2013. febr. 20. 20:37
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Csak ámulok. Kérdésem feltevése után 1 héttel kislányom teljesen szobatiszta lett. Egyik napról a másikra megjött hozzá a kedve. Így összesen 2 hét alatt jutott el a teljes pelusos állapottól és bilivel szembeni érdektelenenségtől a szobatisztaságig. Reggel is szárazon ébred, és megy pisilni. Nemcsak hogy szól, hogy pisilni- kakálni kell, de önállóan megy a bilire, elintézi a dolgot egyedül. Nagyon büszke vagyok rá, és örülök, hogy nem adtam fel 1 hét után. Köszönöm még egyszer a bíztatásotokat! :)

2013. márc. 5. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!