Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bili és WC teljes elutasítása...

Bili és WC teljes elutasítása egy 3 évesnél? Hogy leszünk így szobatiszták?

Figyelt kérdés

3 hónap múlva lesz a lányom 3 éves. A szobatisztasággal sehogy nem állunk. Probálgattam már a nyáron is, hogy bugyiba volt, de egyáltalán nem szólt csak ha már becsurgott a pisi. Nem erőltettem. Azóta is előfordul, hogy bugyit kér és nem pelust, de a pisi bemegy. Egy darabig tartogatja, aztán ha már nem bírja becsurog.

Bilire, WC-re nem akar ráülni. Sokat beszélgetek, mesélek neki a témában, hozza is a bilit, de ráülni talán kétszer fordult elő, soha nem akar. Van WC szűkítő is, arra se.

A kakit meg le is tagadja. Ha bekakál a pelusba és megkérdezem, letagadja, nem is akarja hogy cseréljük ki, elvan benne. Soha nem szidtam le ha bepisilt, mindig türelmes voltam, nincs evvel kapcsolatban rossz élménye. Nem is görcsölök rá a dologra, csak kicsit azért foglalkoztat, mert már 3 éves lesz! Van ötletetek mit kéne tenni, hogyan tovább?



2013. febr. 6. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A hibásak ezek a nagyon jó minőségű pelenkák,ami nem okoz nekik kényelmetlen érzést. Térj át a teljesen hagyományos textilpelenkára(nem olyan gáz mosni,mint ahogyan elképzelik,akik nem próbálták:tiszta vízben azonnal kiöblíted a pisit-(kakit a wc-be kidobod,utána kell öblíteni),és egy erre a célra használt fedeles kisvödörbe, amibe Flóraszeptes vizet teszel,beáztatod a napi termést.Reggel ki lehet mosni simán,kézzel,minden folt eltűnt belőle addigra már,jól kiöblíted,és kész.Vasalni azért nem árt,mert akkor puhább lesz,és a forróság is fertőtleníti.Öblítőt ne használj hozzá.) Szóval,ha ebbe a pelusba pisil a csemetéd, azonnal kényelmetlenül érzi majd magát,maga is észleli,hogy ez nem klassz,sokkal könnyebben rááll arra,hogy bilibe pisiljen.
2013. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lányom 2,5 éves. ezt a textil dolgot kipróbálom :) bár az is totál átázik, nem?
2013. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
persze,hogy átázik,pont az a cél,hogy rosszul érezze magát a gyerek a pelusban.Mert ezek az eldobhatók nagyon kényelmesek,nem zavarja őket,ha bepisilnek,mert nem ázik vissza.De a textilpelushoz kell használni sudocremet.
2013. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavaly februárban töltötte lányom a 3-at.

Ugyan ez volt, nem akart semmire sem ráülni, bele pisilni.

Simán bele kakilt a bugyiba!

Na hagytam, majd nyáron kész, nincs pelenka!

1 hétig napi 8x bepisilt, bekakilt, de ráült a vécére, magyaráztam neki, nem jó a pisis nadrág, a wc-be kell pisilni.

Na következő héten már rá rá ült a wc-re, hétvégén már maga ment pisilni, és tudta tartani

2 hét alatt teljesen szoba tiszta lett, éjjel Nappalra, azóta nem pisil be!!!

2013. febr. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!