Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kire bízzam a kislányom...

Kire bízzam a kislányom hazahozatalát a bölcsiből? Anyósomra vagy keressek valakit a közelben?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk a férjemmel, és úgy alakult, hogy nincs ki hazahozza a 3 éves kislányunkat, mert nagyon későn érünk haza.


Anyósom vállalná, de ők a szomszéd városban laknak, tőlünk 20 kilométerre. Ő 65 éves, viszont apósom jóval idősebb és beteges.

Anyósom azt mondja, hogy kibuszozik hozzánk minden nap, majd este hazamegy.


Több aggodalmam is van ezzel.

1. Anyósommal ki nem állhatjuk egymást. Ő mosolyog rám, de a hátam mögött kígyót-békát mond.

2. Biztos vagyok benne, hogy mindent átkutatna, annyira kíváncsi és mindenbe beleszól. Már a gondolatától is kiráz a hideg, hogy "egyedül" van a lakásunkban.

3. Önállóan szerintem nem találja fel magát, félek, ha valami gond lenne, nem tudná kezelni a helyzetet.

4. Ha reggelre betegszik meg a gyerek, nem tudnám hívni, állandóan orvoshoz járnak, az a nap biztos, hogy nem tudnék dolgozni menni.(sajnos nagyon sokat náthás a lányunk)


Ha keresnék valakit aki szimpatikus és fizetnék neki, annak szívesebben megmondanám az elvárásaimat, ha valami nem tetszik, megmondhatom, szemben anyósommal.

2. Anyagilag megtehetnénk, hogy keressünk egy olyan hölgyet, aki bármikor hívható és 1 órán belül tudna is jönni.


Ja, és ott az egész nyár, azt is meg kell oldani valahogy.


2013. febr. 20. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél fel valaki,ha egyébként is kitudnád fizetni akkor ez lenne a legjobb megoldás. De mielőtt felveszed,tudj meg mindent róla, nehogy valami megbízhatatlan ember legyen.
2013. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Második megoldás, annyi mindent felhoztál anyósod ellen, hogy a helyedben én nemválasztanám azt a megoldást. Nincs itt min gondolkodni, ha nem megterhelő anyagilag nektek,akkor keressetek egy megbízható bébicsőszt, aki hozza viszi a gyereket és nyáron is vigyázrá!

Jó, hogy meg tudjátok oldani!

2013. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te ezt már rég eldöntötted.

Én mondjuk egész nyára nem bíznám a gyereket idegenre.

Lehet elvetemült ötlet de ha te vissza mész dolgozni miért nem megy a nagyi gyes-re és nem kellene bölcsibe vinni a gyereket.

Te nem tudnád reggel munka előtt a nagyszülőkhöz vinni a gyereket. Megoldódna a 2-es 4-es probléma meg a 3-is, azét otthon csak feltalálja magát, hisz azért a férjedet is felnevelte.

2013. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az semmiképpen nem megoldás, hogy elvigyük hozzájuk minden nap. Az én munkám rengeteg autózással jár, 100 km-es körzetben kell járnom. Ahhoz, hogy időben odaérjek, sokszor fél 7-kor kell indulnom, az már nem férne bele, hogy reggel még bevigyem Budapest belvárosába, majd este haza.


Igen, én valóban eldöntöttem volna már rég,hogy felveszek valakit, de anyósék a férjem fülét rágják már jó ideje, hogy vigyáznának a gyerekre.:(

Szerintem nem tudják, hogy mit vállalnak, csak mindenre rábólintanak, hogy a lányunkkal lehessenek.

Hozzáteszem, jó, ha havonta egyszer látják.

2013. febr. 20. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!