Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kihez forduljunk vas hiány miatt?

Kihez forduljunk vas hiány miatt?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a kisfiam és már 2 éve küzdünk a vashiánnyal.3hónapig szedjük a vasat,3 hónapig szünet,aztán vérvétel.De mindig a minimumon,vagy alatta van a vas értéke.

Már kicsit unom,hogy nem változik a helyzet!

A kérdésem,hogy kihez kell fordulni,hogy komolyan kivizsgálják a kisfiam,hogy mi okozza nála azt,hogy nem tartja a szervezete meg a vasat?


2013. febr. 21. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy C vitaminnal együtt szedte -e, de pl. anélkül nem szívódik fel.

Ha ezzel együtt sem változik, kikérném a házorvos tanácsát. De gyerekkoromban nekem is folyton vashiányom volt, pedig ugyanazt ettem amit a családom többi tagja. Felnőtt korra kinőttem.

Remélem itt is ez lesz a helyzet. :)

2013. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod!

Multivitamint kap,abban is van vmennyi C-vitamin!Külön nem szedünk.A háziorvos tud róla!

2013. febr. 21. 22:34
 3/8 anonim ***** válasza:

mennyi volt a vas??

mert nekünk az alsó határ ha jól emlékszem 9 volt és ahhoz képest nekünk kevesebb mint 4 volt. kettő felkiáltójel volt a leleten, 1 hónapig szedtük a Maltofer cseppet+C vitamint Cebion csepp formában. csak azzal szívódik fel, nekünk a kórházban mondták.

Próbáld ki a kettőt együtt, nekünk 1 hónap után meg sok is volt a vas :)

2013. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekünk 8,6 volt mos utoljára!Venni fogok holnap én is neki akkor C-vitamint!CSak az a bosszantó,hogy ezt a gyerekorvos miért nem mondja?Mindegy!

Köszönöm a válaszod!

2013. febr. 21. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi mindig C vitaminnal vesszük be és mégis kínlódás az egész! 6 hónapig szedi a vasat+c vit. és ekkor beáll ugyahogy középre.Persze a 6 hhónap az olyan,h vannak benne megszakításokkal mikor beteg,mert úgy nehezebben gyógyul,de ez kb.1-1 hét.3 üveggel beszed kb. Félév alatt 15csepp/ nap mert ha tobbet kap kegyetlen hasfajas lesz.Aztan fél év múlva megint viszem,mert hulla sápadt,nem eszik és megint ugyanugy megy minden.Most vizsgaljak ki,h mitől lehet ennyire rossz a vas neki,egyszerűen mintha nem venné fel a szervezete vagy en nem tudom.Mondjuk ő már nagyobb 8 múlt,de semmivel sem jobb mint kicsinek.

2013. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó!Majd írd meg kérlek,hogy mi lett a vizsgálatok eredménye,meg hogy mit néznek ilyenkor.Nagyon kíváncsi vagyok!Nálunk is dettó ugyan ez a helyzet!
2013. febr. 23. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk a felszivodasi zavart nézik.Liszterzekeny,szeklet parazita tenyeszet ezeket már levettek,cukor vizsgalat ha minden eredmeny megvan akkor dől el kell e,ill marcius elején megyünk laktoz tesztre.Nálunk nagyon sovany a gyerek pedig gyönyörűen eszik,csak néha rájön felevente ez a hanyinger,egy falat sem megy le semmiből a torkan:-( A gyeregyogyasz gasztroenterologus szerint osszefugges van a vas és a felszivodas és az elégtelen gyarapodas között! Ha minden lelet kesz akkor lesz mondva valami...addig szedjük a vasat és remélem kiderül már mi van vele! Irok majd mi lett! Szia
2013. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! En ígéretem,h írok ha lesz eredményunk.Sajnos laktoz erzekeny a fiam,H2 kilegzeses teszt mutatta ki.Most laktozmentes diéta mindenből,mert már egy pohar normal tejtol fáj a pocakja.A vasat szedjük,kontroll 1-2 hó múlva.Ha nem kezd hizni pár napos khi kivizsgalas lesz.Remélem rendbe jön q dietatol és kivancsi vagyok,h emellett a vas,mennyire tud majd nala beepulni...

Ha megkerdezhetem nalatok,hogy mennek a dolgok evvel kapcsolatban,orvos mit mond?

2013. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!