Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet "menetközben" köptetőt...

Lehet "menetközben" köptetőt váltani?

Figyelt kérdés

Kisfiam hétfő óta köhög, ambroxolt kap. Napközben még úgy-ahogy elvan, ma szinte alig köhögött, de mihelyst vízszintesben van meg akar fulladni a köhögéstől. Majdnem hányásig köhög é öklendezik.

Arra gondoltam váltok neki köptetőt, holnaptól ACC-t adok neki. Lehet ezt így?


2013. febr. 22. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanez volt nálunk, én nem adnék orvos nélkül gyógyszert. Ha hörgőszűkülete van, hiába oldod föl a váladékot, nem tud kijönni, csak pang a hörgőben. Ne szenvedjen, orvoshoz sürgősen: ha sípol, ad majd neki megfelelő készítmányt.
2013. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet, de ha nincs a tüdejében semmi akkor felesleges bármelyiket is adni neki.

Valószínü azért köhög mert a légcsö van begyulladva és ez iritálja köhögésre, de nem jön fel semmi, mert nincs lent semmi. este nem is szokták ajánlani a köptetöket, mert csak jobban irritál alvás elött, közben.

Válatni válthatsz de segíteni sajnos nem fog. van köhöés csillapító, amit az orvosok csak éjszakára ajánlanak, ez a köhögést sznteti meg, de ez csak azért van hogy aludni tudjon, napközben nagyon fontos, hogy köhögjön és ne lefele hanem felfele menjen a slájm.

2013. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem magamtól adom, voltunk orvosnál hétfőn és vasárnap is. Mivel kruppos a gyerek én bármilyen tünete van azonnal viszem orvoshoz.

Most teljesen tiszta a tüdeje, a torka vérbő és piros.

Ambroxol jó szokott lenni, de most valamiért nem hat úgy, ahogy kéne.

2013. febr. 22. 21:39
 4/8 A kérdező kommentje:
A légcsöve és a gégéje volt első körben begyulladva, mert vasárnap éjjel ugató köhögése volt, hétfőn váltott át hurutosra.
2013. febr. 22. 21:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Van itthon köhögéscsillapító is, azt adjak inkább most neki?
2013. febr. 22. 21:42
 6/8 anonim ***** válasza:
ha már hurutosan köhög, ne bombázd köptetővel. Nekünk mindig addig mondják a köptetőt, amíg el nem kezd olyan igazi hurutosan köhögni.
2013. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy krupposnak nem szabad adni köhögéscsillapítót!


Délután már ne adj neki köptetőt!


És simán válthatsz acc-re, egy próbát megér. :)

2013. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki mondta, hogy ha 1 fajta köptető nem használ akkor ne várjunk 1 hetet, hanem keressünk másikat. Ha ő mondta, hogy köptető kell, akkor valószínű kell. Szerintem nyugodtan válthatsz. 3 évesen is ACC-t kapott utoljára, egész jó volt neki.
2013. febr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!