Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond ha "sok" tejet iszik egy...

Gond ha "sok" tejet iszik egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves.Imádja a tejet,szerencsére ihatja is nem allergiás.Reggel és este is megiszik 3-3dl-t.

A védőnőm szerint ez sok neki és kevesebbet kellene neki adnom.

Az adagot nem csökkentettem,mert nagyon ragaszkodik hozzá.Sőt néha napközben is inna szegénykém.Olyankor nem adok neki,mert a főtt ételt nem enné rendesen.

Baj ha ennyi tejet iszik,vagy mások is ennyit isznak?

Egy ismerősünk van akinek a kislánya ilyen korú,viszont ő egyáltalán nem iszik tejet...


2013. febr. 23. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én másfél évesem is ennyit iszik és eszik tejterméket is. Mit tudok csinálni, ha ezt szereti? Amúgy miért gond a sok tej?
2013. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szia! Az én kislányom 20 hónapos, ő is szereti a tejet. Reggelire kb. 2 dl-t iszik, este ő is sokszor megissza a 3 dl-t.Kicsit székrekedéses, valahol a neten olvastam, h a tej is okozhatja az ő korukban, ezért teát kapott 2 napig. Most rá sem néz a teára, és egyik este 5 dl tejeskávét bevágott! Kicsit felvizezem a tejet és úgy teszem bele a Maci kávét!Én nem kérdeztem a védőnőtől, h ez sok vagy kevés.Amúgy 11 hónapos korától kap tejet, ő sem allergiás. :)
2013. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mindenhol azt olvasom, hogy ekkora gyereknek napi fál liter tej alapú a minimum. Akkor 6dl nem lehet olyan sok.
2013. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fiam imádja a tejet,megiszik tuti 6-8dl egy nap.Miért lenne gond? Lassan már azon fognak aggódni,hogy sok vizet iszik,bár már azon is aggódnak volt ilyen kérdés....
2013. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért aggódik a védőnő, hogy a gyereket a sok tej eltelíti, így mást már nem nagyon eszik, így egyoldalúvá válik az étkezése. Meg ha belegondoltok, tejre a felnőttek sem kívánnak pl. zöldséget, gyümölcsöt, savanyúságot.
2013. febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mi ez a sok tejes kérdés mostanában??
2013. febr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A lányom reggel 3-3,5 decit, este kb. fél litert iszik. Mármint tejet. A védőnő annyit mondott, egészségére. :)
2013. febr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rokon gyerekeknél ez gondot jelentett... Végül orvosnál kötöttek ki, de nem emlékszem miért volt baj.

Valami olyasmi rémlik, hogy elsavasodást okoz vagy mi, de nem akarok hülyeséget mondani.

A gyerekek elég pörgősek voltak, miután lecsökkentették a tejet náluk 2x1 dl-re,utána nyugodtabbak lettek és az alvásuk is javult.


Sajnos a részletekre nem emlékszem, csak ennyire.

2013. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Pont ezt mondta mint amit a 20.33-as válaszoló írt.

Eltelíti a tej,az nem táplál.

Tényleg elég rossz evő a kisfiam.De ha nem kap tejet akkor is rossz evő.Így örülök ha azt megissza reggel,mást nem is szokott elfogadni.10 óra fele egy kevés kekszet eszik.Délben sok levest,másodikat már elég keveset.Uzsonnára megeszik egy joghurtot müzlivel.Vacsorázni jól vacsorázik.

2 éves 95cm és 12kb.Magas és vékony,de mit csináljak mi is ilyenek vagyunk a párommal.

2013. febr. 24. 07:50
 10/10 anonim ***** válasza:

8. válaszoló vagyok.


Az én egyik fiam semmi tejet nem iszik, reggel sem, mégsem reggelizik, kb 5 falat kenyeret tudok vele megetetni vagy egy műzlis yoghurtot, esetleg banánt.

A másik iszik reggel tejet és mégis egy egész kiflit vagy zsemlét megeszik reggelire, szóval én nem hiszem, hogy elveszi az étvágyat!

2013. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!