Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért várják el a kisgyerekes...

Miért várják el a kisgyerekes szülők, hogy ha buszon utaznak a félbusz felállva várja, hogy átadják a helyüket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írtam ki a kérdést. Ezért előre is elnézést kérek. Szóval, ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre. Később mellém ült egy idős hölgy. Később felszállt egy szokásos módon problémázó "anyuka képződmény", miatta állt kb 10 percig a busz. Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT. A nő bepakolta mellém a csomagjait, és lerakta a gyereket, aki elkezdett rinyálni, hogy a helyén ülök. (Én utálom a gyerekeket, úgy is tettem mintha nem hallottam volna) Mivel a gyerek nem volt hajlandó az anyja ölébe ülni, az anyja mellette állt. Mivel távolsági járat volt, egy idő után az anya meg a vén nyanyák elkezdtek pampogni, én persze nem foglalkoztam vele. Nem adtam át a helyem, mivel a Volán utazási szabályai is kimondják, hogy 6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT KÜLÖN ÜLÉSBEN EGYÉBKÉNT CSAK AZ ANYA ÖLÉBEN. Na most, ők megkapták a számukra járó 1 HELYET, de kettő egy 2-3 éves gyereknek és felügyelőjének nem jár. Szerintem egyértelműen nekem van igazam. Az, hogy a gyerek nem akart az anyja ölébe ülni, mivel ezeknek még nincs saját akaratuk, az anya a saját jóvoltából állta végig az utat. A SZABÁLYOK ÁLTAL SZÁMUKRA ELŐÍRT HELY BIZTOSÍTVA VOLT. Szerintem ez már felháborító, hogy ezek a kiégett anyukák mit képzelnek magukról. Kicsi szándékosság is van abban, hogy ide írtam a kérdést, kíváncsi vagyok a vérszomjas anyukák érveire. (Az azért, mert ez illik, hagyjuk, nem fogok egy egy órás utat végigállni, úgy hogy látom, ők két helyet foglalnak)

2013. febr. 20. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Én is anyuka vagyok de teljes mértékben megértelek,ugyanis az ilyenektől én is rosszul vagyok.Ha nagy ritkán busszal utazom,vagy babakocsiban ül a gyerek és állunk a kijelölt helyen,vagy az ölembe veszem a gyereket,ha nincs hely,nincs hely.Mindig figyelek,hogy botos öregeknek,akiken látszik nehezen járnak leülhessenek,annak ellenére is,hogy terhesen senki ne adta át,mikor kértem(folyton rosszul voltam sajnos).Az ilyen rinyáló anyukák,meg a panaszkodó 50 felettiek kikergetnek a világból,hisztizni mindegyik tud,és képesek felállítani a terhessége utolsó hetében lévő kismamát vagy mankós gyereket mert nekik le kell ülni. 23L
2013. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 anonim ***** válasza:
82%

Ezt az esetet tekintve igazad volt. Ha az anyuka nem vette ölbe a gyermekét, hogy mindketten leülhessenek, akkor így járt.


Más részről viszont eléggé előítélkező vagy ám te is, kedves kérdező. Lásd: "vérszomjas anyukák"... hmm... :)

Ha egyszer lesz gyermeked, te sem fogod bírni, ha nem ülhet le a buszon (főleg távolságin), mert egy gyermek előbb-utóbb elfárad, és a szülő végül kénytelen felvenni, és az adott esetben tizenvalahány kilós gyermekkel a karjában egyensúlyozni az ülések között, kapaszkodni persze nem fog tudni. Szóval szerintem az 1 hely átadását joggal várja el a szülő.

2013. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/106 anonim ***** válasza:
88%

"6 ÉV ALATTI GYEREK CSAK PÓLYÁBAN UTAZHAT " - azért megnéznék egy 5 évest pólyában XD.

Egyébként, nem, nyilván nem jár senkinek sem automatikusan hely a buszon. De ha majd esetleg lesz gyereked, akit mondjuk a buszig a töködön lógó csomagokkal együtt cipelsz, akkor biztosan örülni fogsz egy ülőhelynek (kikövetelni viszont nem illik.) Meg akkor is, ha idős leszel, és átadja egy fiatalabb. Én pl viszonylag gyakran adtam át a helyem időseknek, mikor olyan kedvem volt-nem mindig, de gyakran, és nem a követelőző típusoknak. És örültem neki, ha nekem átadták, mikor 9 hós terhesen még buszoztam. És nem azért tettem, mert így meg úgy illik, hanem mert láttam, hogy más örül neki. Egy kis törődés a mindennapokban, és ha valaki így tesz, ezt később vissza is fogja kapni.

Egyébként téged kedves kérdező pont abba a kategóriába sorolnálak, aki majd ilyen helyzetben pont ugyanígy fog viselkedni, mint ahogy a fenti sztoriban történtek a dolgok. De mivel még tini vagy, lehet, hogy ez változni fog.

2013. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 A kérdező kommentje:
Igen, egy hely átadását joggal várja el, de nem többet. Ha én ültem volna kívül én is átadtam volna a helyem.
2013. febr. 20. 16:54
 5/106 anonim ***** válasza:
85%

Bocsi, biztos én vagyok a helikopter...

"ma a buszra felszállva szomorúan vettem észre, hogy nincs hely, ezért leültem az első ülésre." - akkor most volt helyed, vagy nem?!

"Felszáll, elkezd sipákolni a gyerekének, hajjaj bogaracskám, nincs hely. A mellettem ülő nő átül a másik oldali első ülésre, tehát ÁTADTA A HELYÉT." - akkor most volt hely, vagy nem volt?!


Öööö... 6 év alatti gyerek csak pólyában? Ez meg mi?


Most mit háborogsz? Ültél.

Az, hogy kifogtál egy idegbeteg anyukát a neveletlen gyerekével, még nem kellene minden anyukát sértegetni! Ennyi erővel mi is mondhatnánk, hogy minden tini egyformán bunkó, soha, egyik sem adja át a helyét, se gyerekesnek, se kismamának, se öregnek, se betegnek. A pattogást be lehet fejezni. Legközelebb menj gyalog, segít, hogy kiélhesd a fölös energiáidat!

2013. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/106 A kérdező kommentje:
Elnézést, 3 év alatti gyerek. Sajnálom, meg mertem volna esküdni, hogy 6-ot olvastam. De a kisgyerek kb 2-3 éves lehetett. Minden utas egy ülőhelyet vehet igénybe, ha azt előzetesen biztosította vagy a fennmaradó ülőhelyeket más utasok nem foglalták el. A 3. éven aluli gyermek - biztonsága érdekében -, ha a kísérője úgy dönt, hogy a gyermek nem gyermekkocsiban rögzítve utazik, akkor kísérője ölében, illetve külön ülésen ú. n. mózeskosárban, gyermek-hordozóban, gyermekülésben, gyermekbiztonsági rendszerben stb. helyezhető el.
2013. febr. 20. 16:57
 7/106 anonim ***** válasza:
86%

hmm

tudod milyen bosszantó dolog az mikor felszállsz a2ik megállónál és egy szabad hely sincsen a gyereknek mert a tinik a cuccaikat tárolják az ülésen vagy a koszos lábukat és még én vagyok a rossz mert szeretném h a gyerek aki 3 éves biztonságban utazhasson (én nem szoktam leülni mellette állok)

vagy az öregnéni pakolja az ülésre a szatyrait

sorolhatnám még az ellenpéldát

2013. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 A kérdező kommentje:
Ez bosszantó lehet, de most nem ilyen esetről van szó. Egyébként az a te dolgod, hogy nem foglalod el a helyet, én is az ülésen tartom a cuccaimat, de ha valaki le akar ülni, elveszem.
2013. febr. 20. 17:07
 9/106 anonim ***** válasza:
87%
A 2. vagyok és adok még egy esélyt a lepontozásra. A szabályzat szerint biztos igazad van, gyanitom gyűjtötted a municiót, hogy álld majd a flame-et ami jön. Az én szememben viszont jól illusztrálod a mai magyar közállapotokat, ahol a másikat segiteni szégyen, mérhetetlenül önzőek vagyunk a legpitiánerebb dolgokban is, de közben ki vagyunk akadva, hogy milyen sz.r közlekedni és egyébként is bunkó mindenki körölöttünk. Nem vagyok én sem a Dalai Láma és Kalkuttai Teréz Anya eltitkolt gyermeke, én sem jótékonykodással töltöm a napjaimat, de büszke nem lennék arra, hogy milyen f.szán kicsesztem egy kisgyerekes anyukával a buszon, mert a Volán szabályzat megengedi ezt.
2013. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, igazad van valamiben, én nem értek a bkv szabályaihoz és őszíntén szólva, úgy örülök, pláne az olyanok miatt, mint te, hogy autóval járok. Ugyanis, lehet, hogy én vagyok ilyen érzékeny vagy jól nevelt vagy nem tudom, de számomra bántó, mikor látom, mennyi a rosszindulatú, agresszív ember van. Biztos, megvan a saját problémád, az életed, ami miatt ilyen vagy, de nem jelenti azt, mégha körülötted vannak felháborító stílusú anyukák (bár ezt az esetet csak a te szavaidból ismerjük, az "anyuka képződmény" nincs itt, hogy esetleg megcáfolhassa a szavaidat vagy megvédje magát), nem jelenti azt, hogy ilyen stílusban beszélhetsz az emberekről. Persze, azt csinálsz, amit akarsz, szabad ember vagy, de bár személy szerint én nem fordulok meg olyan helyeken, ahol te, de ha hasonló rosszindulatú emberek vannak a közelemben, megpróbálok onnan elmenni. Mert ez a gyülölet az emberek iránt nagyon szomorú.

Nem vagyok vérszomjas anyuka, ha bkv-val járnék, akkor sem várnám el, hogy az emberek valami plusz tegyenek értem, tisztában vagyok azzal, hogy vannak segítőkész emberek és kedvesek és vannak bunkók, ez van. Ha valahol megyek babakocsival terhesen nagy pocakkal, nem várom el, hogy előre engedjenek például, de jól esik, ha valaki figyelmes. Én is próbálok figyelmes lenni másokkal, mégha idegenek is.

2013. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!