Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ha nem alszik...

Mit lehet tenni ha nem alszik a kisgyerek? Teljesen el vagyunk keseredve, nem bírjuk már.

Figyelt kérdés
Kislányom három éves enyhe értelmi fogyatékos autista gyanús, még nincs pontos diagnózis, mert váltakoznak a tünetek. Újszülöttként 10 perces rövid alvásai voltak nap közben, majd tele lett energiával, most nagyon nehezen alszik el van, hogy éjfél, hajnali egy kettő óra. A leghamarabb elalvása este 11. A napi rutinunk pontos mindig, de ő nem alkalmazkodik. Van egy kisebb 2 éves húga is őt sem akarja hagyni aludni, ugrál tombol énekel mindent csinál nem tudjuk írányitani, júliusban születik a kisfiúnk és rettegek, hogy mi lesz akkor. Hiába fordultam orvosokhoz nem foglalkoznak ezzel, hogy nem alszik, a válasz próbáljuk megoldani, anyukám velünk lakik egy szobában van a lányokkal 5 perc után feladja anyu és elmondja mindennek a kislányomat. Fel váltva apával próbálkozunk mindennel, hogy aludjon, de nagyon kimerültek vagyunk egyszerűen nem bírjuk már. Akkor is ilyen ha napközben nem is alszik, már mindent kipróbáltunk. Úgy érzem és látom,hogy tönkre megy a család tőle.

2013. febr. 18. 11:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Reggel legkésőbb hét órakor kel, úgy kell felébreszteni, nehezen kel fel fáradt.
2013. febr. 18. 11:42
 2/6 anonim ***** válasza:

Védőnővel beszéltetek már erről?

Vagy még a Nevelési Tanácsadó irodára tudnék gondolni. Ha fővárosiak vagytok, akkor keressetek neki egy speciális bölcsődét...

2013. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Beszéltünk igen, de olyan mintha nem is hinnék el nekünk, mintha ilyen gyerek nem létezne, mikor újszülött korban is jeleztem a doktornőnek az alvásait semmit nem mondott rá. Vidékiek vagyunk és már jár rendes óvodába szeptembertől!
2013. febr. 18. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, szerintem abból is gond lesz, hogy nem speciális csoportba kerül. A többiek nem biztos hogy befogadják majd, illetve a nevelők sem feltétlenül lesznek felkészültek.

Nem tudom mennyire van pénzetek, nézd meg az oldalt, itt felkészült nevelők vannak, talán segíthet:


[link]

2013. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az óvival nincs gond, nincsenek problémák felkészült fejlesztő gyógypedagógus az óvónője nagyon szereti a kislányom őt és ragaszkodik hozzá, ezen kívül foglalkozik vele logopédus is, minden óvónőjét szereti, a gyerekek is imádják a lányomat, mindig ő van a középpontban.
2013. febr. 18. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy páran nem hisznek benne, de nálunk (ikerfiaim vannak és az egyiknél vannak autisztikus tünetek) egy kis homeopathias szer bevállt.

Viburcol kúp - nyugtató hatású, Sedativ PC elalvást segítő. Azt nem tudom, hogy 3 évesnek hogy kell adni, de nézz utána. Az biztos, hogy nem árt. :-)

2013. febr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!