Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kókuszolajjal kenhetem a...

Kókuszolajjal kenhetem a másfél évesem bőrét ugye?

Figyelt kérdés
Nagyon száraz a bőre.

2013. febr. 23. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Babaolajjal kenném vagy a babás fürdetőkrémmel, de csak amikor kifejejezetten érzem, hogy száraz, tehát semmiképp sem rendszeresen.

A rendszeres olajozás, krémezés felborítja a bőr természetes vízháztartását, "rászokik" a pótlásra.

2013. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Kókuszolajjal bátran! Én meg mindenféle bolti babaolajat nem kennék rá, nézd meg az összetevőket, tele van parafinnal és kőolajszármazékokkal....

Én a 4 hónapos ekcémás babám bőrét is kókuszolajjal és sheavajjal kenem, az egyetlen ami használ.


Szóval bátran! De a neten is rengeteg infót találsz róla!

2013. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Második válaszolótól szeretnék kérdezni. Lányom nem ekcémás, csak száraz a bőre. Shea vajat még nem próbáltuk, de kókuszolajam van. Érdemes megvenni a shea vajat, jobb szerinted?
2013. febr. 23. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:

A kókuszolaj is jó, de szerintem szárazz bőrre a shea vaj még jobb. A kókuszolajból a szűz vagy extra szűz hozza meg az eredményt. Puhítja a bőrt, a telített zsírsavak megakadályozzák a bőr kiszáradását! Eltüntetheti a bőrhibákat, lassítja az öregedést.

Én a shea vajat nagyon szeretem, igaz néha előjön az ekcémám is, szerintem ez jobb száraz bőrre, én is használom a gyerekeimnél (3 éves és 22 hónapos).

Itt van egy házilag elkészíthető shea vajas-kókuszolajos testápoló recept:

[link]

2013. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kókuszolajjal, shea vajjal is bátran kenheted! Babaolajat inkább mellőzd, meg a bolti krémeket...
2013. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet ciki , de én kipróbáltam az Avon-os babaolajat , ez ilyen aloe vera-s , de nagyon jó illata van és egyedül ez volt az ami nem szárította a babám bőrét , pedig próbálkoztam : Gabi baby , Nivea baby , Johnson.Ami nekünk még jó volt a száraz bőrére az a Neogranormon-os testápoló.
2013. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!