Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem pszichológushoz a...

Vigyem pszichológushoz a lányomat? 4,5 éves, boldog családban él, másfél éves a kistesója, imádja, semmi féltékenységből eredő probléma nem volt, mintha 2. anyja lenne, olyan gondoskodó tud vele lenni.

Figyelt kérdés

Oviban soha semmi panasz rá, inkább visszafogott a viselkedése.

Rendes, szófogadó, udvarias, életvidám gyerek. De a gond. Nagyon csúnyán beszél, viselkedik a mamával. Egy telken lakunk, két külön házban, de nyilván napi a kapcsolat. A mama imádja őket, jól, kedvesen bánik velük, mindent megtenne értük. A férjem minden évben úgy dolgozik, hogy többször elutazik egy-egy hónapra, akkoriban kezdődött a csúnya viselkedés, gondoltuk, apahiányt valamiért így vezeti le, mert a papa viszont mindig előtérbe került ilyenkor. Ahogy Apa hazajött, nem volt gond.

De utolsó hazaj9övetele, november óta nem akar helyreállni a dolog, egyre csúnyábban beszél, viselkedik a mamával, utána persze szokott bocsánatot kérni, meg olyankor adja a puszikat, de nagyon kettős a viselkedése.

Nem úgy beszél csúnyán, hogy káromkodna, hanem pl. a mama mondja, hogy szép a pólód, erre a lányom azt mondja, a tied nem szép, de elég agresszíven tudja mondani.

Büntetni ritkán kell egyébként, az mese vagy finomság megvonás, ezt én most azért nem érezném szerencsésnek, mert ha azért kapna büntetést, mert csúnyán beszél a mamával, szerintem azt is a mamán vezetné le.

Nem tudom, mit csináljak, a mama szerint pszichológus vagy fenékreverés.

Én azért a pszichológuson kiakadtam kicsit, mert akkor a másik két unokájával kezdeném, akik már 22 ás 24 évesek és úgy beszélnek a mamával és a papával, hogy nekem ilyeneket eszembe nem jutna a mamámnak mondani. Nem gyakran találkozunk, de a lányom azért szokta ezeket hallani. Illetve sajnos a férjem is türelmetlen a szüleivel,(amit meg is értek valamennyire, mert nincs velük különösebb gond, de azért mindenbe bele akarnának szólni)ő is szokott azért mérgesen, akár agresszívan beszélni velük, de ezt szerintem a lányom ritkán hallja. Lehet ez a gyökere? El sem tudom képzelni, mi okozhatja ezt.


2013. febr. 19. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed is meg a másk unokák is ilyen stilusban beszélnek a mamával, akkor ne csodálkozz, ha a gyereked is ezt veszi normálisnak.


A férjeddel kellene elöször megbeszélned, hogy ö fogja vissza magát, és beszéljen tisztességesen a szüleivel, a másik uokákra meg szólj rá nyugodtan, hogy igy nem szokás mással beszélni.


Ha a többiek normálisan kezdenek viselkedni, akkor a lányod sem lesz ilyen többé

2013. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%

A maminak igaza van, valahogy meg kéne most nevelni a lányt, hogy tanulja meg az időseket tisztelni kell!

Próbáld ki, a mami rácsap a gyerek szájára, ha megsérti, csak hogy érezze a gyerek, van következménye a viselkedésének!

2013. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy van, ahogy az első írja. Nem kell ide pszichológus, a gyereknek egyszer-egyszer kell hallani az ilyet, simán leutánozza. Ennyi.
2013. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Pszichológust túlzásnak tartom, ha ezt sokszor hallja, nyílván ő is így kezd el beszélni, viselkedni. Az elfenekelés 4,5 évesen szerintem nem rossz ötlet, mert ha azt mondod, ne beszéljen ilyen csúnyán, akkor tanulja meg ,hogy szót kell fogadni.Csak ezzel meg az a baj, hogy nem fogja érteni, hogy a többieknek mért szabad és neki mért nem. A család többi tagjával beszélj, hogy fogják vissza magukat.A mama meg ne engedje meg a húsz év feletti unokáinak ,hogy így viselkedjenek.
2013. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Most komolyan az a csúnya beszéd, hogy leszólja a mama pólóját?
2013. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

a nagyi szerint pszichológus? menjen már!!! emiatt?

állj már a sarkadra anyuka!!! ne a nagyi irányítson!

2013. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
csak a kapott minta alapján viszonyul a mamához, nem kell neki pszichológus
2013. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem olyan súlyosnak a helyzetet.

Egyébként a gyerek megérzi ki szereti őszintén...

2013. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Így elolvasva azért még hozzáfűznék egy-két dolgot.

A nem szép a pólód csak egy kiragadott példa, a lényeg, hogy folyamatosan ellenkezik a mamával és tényleg csúnyán, bántón beszél vele.

Az írásom tényleg mintha azt sugallná, hogy unokatesók és apa viselkedése okozza, de én valahogy azt éreztem eddig is, hogy nem, de most hogy gondolkoztam rajta egy csomót, lehet, hogy megvan az ok.

Apósom tudja osztani a mamát előttünk is, de ha kettesben vannak, még durvább lehet, férjem azt mondta régen, ha a mama nyugdíjas lesz, ki fogják egymást nyírni (persze képletesen). Lányom sokat volt náluk, lehet, hogy ez a viselkedése oka, amit ott lát ilyenkor.

De valahogy mégsem értem, miért bántja a mamát, mikor az tényleg őszintén szereti?

És hogy mondjam ezt a mamának, hogy lehet, hogy a papa viselkedése okozza?

2013. febr. 19. 14:26
 10/14 A kérdező kommentje:
Amúgy már gyomoridegem van, ha látom az ablakban, hogy jön a mama, nem tudom, hogy viselkedjek, a lányomnak is mindig mondom, hogy jön a mama, szépen viselkedni, lehet, hogy már ő is frusztrált.
2013. febr. 19. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!