Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen kivagyok, gyerekbánta...

Teljesen kivagyok, gyerekbántalmazást láttam. Tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Unokahúgomnál voltam, a két éves kisfiút úgy fellökte hogy két métert repült hátra, bevágta a fejét, lábát, az anyja ráordított hogy ne bőgjön mert elveri meg kitapossa a belét. Utálja a gyerekét, ezt meg is mondta, meg hogy megbánta hogy megszülte. Tiszta idegbeteg a nő, annyira sajnáltam szegény kisfiút hogy legszívesebben hazahoztam volna..... pedig nem is viselkedett rosszul. Nekem két kis csibészem van, imádom őket. Soha nem tennék ilyet. Hogyan tudnám őt feljelenteni vagy a gyámügynél jelenteni hogy ne derüljön ki hogy én voltam? Mert félek h meglincsel a családja ha kiderül. Nem bírom nézni ezt az egészet, szégyellem a rokonaimat. :(
2013. febr. 24. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Ilyet sajnos én is tapasztalok :(

Nagyon rossz érzés :(


A gyámhivatalon név nélkül is jelentheted a dolgot.

Kérd ,hogy ne derüljön ki ,hogy te voltál és ők ezt befogják tartani.

Hisz a gyerekek érdekeit nézik és te is azt nézed

2013. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi

:( azt hiszem meg fogom tenni . El fogják tőle venni a gyereket?? Akkor hová kerülhet a kicsi?

2013. febr. 24. 22:10
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

igen, valószínűleg el fogják venni a kisfiút az anyától, ha bebizonyosodik a bántalmazás. rokonai gyámság alá vehetik és nevelhetik tovább (azt megnézik, h náluk jobb helyen van-e). csak akkor veszik állami gondozásba, ha egyik hozzátartozója sem veszi magához


szerintem mindenképp fordulj a gyámügyhöz, hidd el, helyesen teszed. épp azért szenved ennyi gyerek bántalmazó családokban, mert a környezetükben élő felnőttek gyakran szemt húnynak :-(

2013. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Úristen, ezt még olvasni is szörnyű:-(.


Szerintem is jelentsd a gyamügynél. Hogy a saját "anyja" bántsa így a gyerekét, ez egyszerűen borzalmas:-(.

2013. febr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Először gondold végig, hogy ki vehetné magához a gyereket (pl te ?) és hogy ottmilyen sora lenne. Ha ez jobb, mint a jelenlegi helyzet, akkor gyámügyhöz kell fordulni.


Másrészt gondold végig, hogy mi van akkor, ha rokon nem vállalja a gyereket (te vállalod?) és intézetbe kerül, ott jobb-e?


Nem tudok ezekre választ adni, sem állást foglallni, de zeket gondold végig!

2013. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Mindenképpen jelentsd! Sokan hajlamosak elfordulni, és azzal nyugtatják magukat, majd valaki más megteszi. Aztán nem történik semmi. Az én férjem ilyen bántalmazó szülők mellett nőtt fel. Mára sikeres üzletember lett, mégis tele van sérelmekkel, látom, hogy nem tudja teljesen feldolgozni a múltat. Segíts a kisfiúnak, hogy Ő ne így nőljön fel.

A legjobbat teszed, ha jelented, ne gondolkozz!

2013. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
az anyám folyamatosan vert minket (eszközökkel).egyszer beszólt a nagy verés után a szomszéd fiú hogy "hallom megint kapás volt" és nevetett. szóval kihallatszott a házból a sírásunk és a könyörgésünk. és egyik szomszéd sem tett semmit ! így kellett felnőnünk hogy sokszor azt híttük halálra ver minket! és Istenem egyik szomszédban sem volt annyi bátorság hogy közbe lépjenek. sőt némelyik gyereke még jót is mulatott rajtunk ! szerintem te ne hagyd annyiban! legyél annak a gyereknek a hőse! mi hiába vártuk nem jött! neki had legyen!
2013. febr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem vehetem magamhoz sajnos, most válok, anyagilag padlón vagyok, szüleimnél lakunk a kicsikkel. :( De a lány anyja tökre szereti a kisfiút...talán oda kerülhetne.
2013. febr. 24. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszéltél még esetleg a lány anyjával erről?Tudja hogy bántja a kisgyereket?Hátha esetleg közbe tudna lépni,esetleg magához venné a kicsit.
2013. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

De ha te ezt jelented névtelenül, mit fogsz mondani? Elmondod teljesen mit láttál és azt az anya tudomására fogják hozni, hiszen joga van tudni mivel gyanúsítják!

Feltételezem ezt azért mégsem csinálja mindenki előtt és így már teljesen felesleges névtelenül! Illetve mondhatod neki, hogy nem te voltál, de nincs túl sok értelme! Nyilvánosan nem hinném, hogy csinálja, de így meg rögtön kiderül te voltál, aki jelentette! Szerintem is tenni kell valamit-ne érts félre-de ezzel is számolnod kell!

Nem hinném, hogy arra ugranak a gyámügyesek, hogyha nem fogalmazod meg pontosan mit láttál! Ráadásul, ha nem hülye a nő-mármint nyilván az, ha bántja a gyerekét- rájön magától is, hogy te vagy! De ha annyira súlyos, hogy nyomai is vannak és ez rendszeres lehet, hogy tényleg elég egy bejelentés!

2013. febr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!